Pomoc! CZJ flektogon 50/4

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MDFKCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2016, 20:36

Pomoc! CZJ flektogon 50/4

Příspěvek od MDFKCZ » 21 led 2016, 20:42

Dobrý den,
Potřebuji pomoc. V objetivu CZJ 50/4 MC se mi objevili ve vnitř bílé tečky, četl jsem po forech a prý je příčinou vzduch který se mi dostal do vnitř a udělal něco s lepidlem. Takže bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenost s rozebíráním tohohle objektivu popřípadně nějaký dobrý servis. Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

doki
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: 15 lis 2013, 18:13
Bydliště: KOŠICE

Re: Pomoc! CZJ flektogon 50/4

Příspěvek od doki » 21 led 2016, 21:32

pravdepodobne sa jedná o "schneideritis"

citujem "mikroskopické bílé tečky na antireflexu uvnitř objektivu - není na závadu!
Není mi známo, jak vznikají, ale jsou běžným jevem na některých objektivech (např. Revuenony) a jde spíš o vlastnost, než defekt. Nemají vliv na kvalitu snímku. Jsou také známé pod termínem "schneideritis", neboť se vyskytují často i na objektivech Schneider-Kreuznach."

http://www.manualniskla.cz/viewtopic.php?f=26&t=10

fotil si s ním? robí ti problémy?
K-5 IIs + K-100 IR + MZ-6 + DA 17-70/4 + DA 21/3,2 + DA 40/2,8 + Tamron 70-200/2,8

MDFKCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2016, 20:36

Re: Pomoc! CZJ flektogon 50/4

Příspěvek od MDFKCZ » 22 led 2016, 06:42

Děkuji za tak rychlé odezvy, jsem od Havlíčkova Brodu.
Ještě jsem s ním nefotil, ale dneska mi už přišla redukce takže hnedka vyzkouším. Poté dám vědět.
Ale zarazilo mne, že ten objektiv někde ležel bez používání bůhví kolik let, úplně nový je, já jsem ho vyčistil a další den pod sklem se objevily ty tečky.
Edit: fotit s ním nemůžu najednou se mi zasekla clona :(

Zde foto těch teček:
https://www.flickr.com/photos/138647645 ... ed-public/

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“