Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 07 čer 2017, 13:30

I já se chci pochlubit. V záchvatu rozhazovačnosti jsem koupil Revuenon 55/1,2 . Je to opravdu krásné sklo. Dělal jsem si srovnávací testy všech svých padesátek a je v rozlišovačce lepší než M50/1,4 a i než FA50/2,8 . Navíc má jemnější bokeh než oba tyto objektivy. Ty další jsou již o dost horší, tak je ani nezmiňuji. DAl 50/1,8 jsem blbě zaostřil, takže nemohu posoudit dostatečně, nicméně se mi také jevil o dost horší. Jen je problém u toho Revuenonu přesně zaostřit na plnou díru, protože DOF je příliš malá. Mimochodem objevil jsem pěkný simulátor DOF :
http://dofsimulator.net/en/

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od marian_r » 07 čer 2017, 13:37

DOF "simulátorov" je plno pre mobily...

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od Vnosek » 07 čer 2017, 15:16

To teda čumím jako blázen, to musí být boží objektiv....kdepak jste ho zakoupil?? :)

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 07 čer 2017, 21:27

to vnosek: eBay.de a stál mě s poštou skoro 9000.Napřed jsem litoval, že jsem se unáhlil, ale po testech nelituji. Má rozhodně lepší bokeh než M50/1.4(ten prodám) a navíc při zaclonění je ostrý na okraji více než ten Pentax.
Zde je dost přesvědčivý test:
https://www.fotoaparat.cz/clanek/1620/t ... non-1-2/2/

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od Vnosek » 08 čer 2017, 07:48

Super děkuju, a mohu se zeptat jak se pak stát postaví ke clu?? Vím,že to sem nepatří, ale když koupím nějké sklo např na Adorama.com za slušnou cenu, nebudou mě potom celníci potahovat o clo? A nakonec po zaplacení se dostanu na stejnou cenu jako, kdybych koupil v ČR?

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od Miro2 » 08 čer 2017, 09:46

Také jsem svého času vlastnil Revuenon 55/1,2, jednu dobu i společně s SMC Pentax 50/1.2.

Co si pamatuji, Revuenon 55/1,2 je dobrý objektiv, ale na SMC Pentax 50/1.2 ani SMC Pentax-A 50/1.4 neměl. Ostrost mi přišla na clonách do f2.0 víceméně stejná (rozdíly pro mě nepodstatné), ale kontrast, barvy a to nádherné snové podání (bokeh) na cloně 1.2 u Pentaxu, tady byl Revunon horší i proti SMC Pentax-A 50/1.4 na stejné cloně.

Cena 9000,- je docela dost, tolik jsem nezaplatil ani za Pentax 50/1.2.

Na Paladixu je teď v nabídce Porst 55/1.2 za 7200Kč - https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=471195
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 08 čer 2017, 19:02

To Miro: Revuenon a Porst jsou odlišné objektivy.
"The Porst 55mm f1.2 is often mentioned in one breath with the others but clearly is a different lens and was produced by Cosina; 6 elements and 8 blades where the Tomioka designs have 7 elements and 9 blades."
Revuenon vychází z Tomioka 55/1.2 M42 a vyráběla ho Cosina(stejně jako některá skla Leica či CZ). Porst myslím nedělali. Jinak objektiv jsem koupil za 300€ s poštovným 319€. Když jsem to kupoval, tak jsem to koupil výrazně levněji a navíc se mi podařil kauf s bajonetem PK. Takže se dá říct, že jsem finančně neprodělal a klidně bych to prodal za víc než jsem to koupil. Ke koupi mě přesvědčily recenze na https://www.pentaxforums.com/userreview ... -2-mc.html
a ten test na Fotoaparátu(jak jsem výše uvedl.) no a když jsem si ho testoval, tak jsem přestal litovat peněz.
Naposledy upravil(a) celim dne 09 čer 2017, 13:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od Miro2 » 08 čer 2017, 21:53

Porst i Revunon jsou stejný optický design, který jak jsi správně podotknul, licencovala Tomioka Cosine, která je pak vyráběla pod různými názvy. Pokud je mi známo Revunon se nevyráběl jako M42, ale pouze s K-bajonetem, který byl použitý i ve stejnojmenných kinofilmových zrcadlovkách. Bajonet Pentax-K byl nelicencovaný a každý výrobce mohl volně využít jeho specifikace. Porst je i ve verzi se závitem.

Info ohledně 55/1.2 objektivů, třeba tady: http://forum.mflenses.com/55-1-2-lenses ... 20104.html

Každopádně je to dobrý objektiv, určitě ti bude dělat spoustu radosti pokud si rád hraješ s hloubkou ostrosti a máš rád "plastické" fotky.

Cena se u těchto skel určuje těžko, není jich zase tak moc, takže asi záleží jak moc ho zrovna chceš. Co si vzpomínám dal jsem za Revunon 55/1.2 svého času 6000Kč, kupoval jsem ho v česku a za stejné peníze jsem ho zase prodal, když jsem sehnal Pentax 50/1.2.

Doufám, že se pochlubíš nějakými fotkami v galerii 8)
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od inutihar » 08 čer 2017, 22:07

Vnosek píše: mohu se zeptat jak se pak stát postaví ke clu?? Vím,že to sem nepatří, ale když koupím nějké sklo např na Adorama.com za slušnou cenu, nebudou mě potom celníci potahovat o clo? A nakonec po zaplacení se dostanu na stejnou cenu jako, kdybych koupil v ČR?
Pokud to bylo z ebay.de a skutečně z Německa, tak se žádné clo ani daně neplatí. Pokud je to mimo EU, tak se platí podle hodnoty zásilky a poštovného bez ohledu na to, zda se jedná o zboží nové nebo použité. Řešilo se to tu detailě už několikrát v jiných vláknech, tak si to můžeš dohledat. Slušnější zahraniční obchody to umí při nákupu rovnou vypočítat, samozřejmě, ta výhodnost pak rychle mizí.

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 08 čer 2017, 22:16

To clo a DPH ze zemí mimo EU zvýší cenu o cca1/5 . Z Japonska se dají koupit objektivy ve velmi dobrém stavu a za slušnou cenu, ale těch 20% navíc je pak znát. Jinak na MF lens jsem toho pročetl hodně a celkový závěr byl, že Porst není totéž co Revuenon.

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od tom-o » 09 čer 2017, 06:10

Nie je to s tym CLOm tak, ze ked ti to poslu ako gift, tak sa neplati? Hlavne cez ebay a aliexpres to tak zvyknu robit, tam potom nikto nevie cenu ani alebo ze sa vobec nakupovalo a nejde tak o sukromny balik od kamrata... Alebo sa mylil?

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 09 čer 2017, 07:36

Gift... to se dělávalo, ale to už prý neplatí. Koupil jsem takto z Japonska objektiv a celníci se mi sami ozvali. Či vlastně pošta, že za mně provedou celní řízení. Ten gift lze napsat na nějakou maličkost, kde by se ani DPH neplatilo. Jsou nějaké limity, ale už nevím jak jsou vysoké.

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od w_tas » 09 čer 2017, 08:58

Měl jsem Pentax K50/1.2 tady po Mirovi a je to skvělej objektiv na hraní. Nemůžu porovnat s jinýmy 50/1.2, ale mě přinesl spoustu zábavy a navíc je to krásnej kousek skla. Potom co jsem začal pořizovat FA Limited jsem ho přestal používat, protože není tolik kontrastní a ostrý a vadilo mi to, že to nebyl typ s automatickou clonou, Tak jsem ho s těžkým srdcem poslal dál. Ale A-čkovou verzi bych si ve výbavě dokázal představit :-)
Tyhle všechy Revuenony a Porsty jsou s nebo bez Automatický clony?

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od celim » 09 čer 2017, 11:23

Clona je tam automatická ve smyslu, že zaskakuje při měření a expozici. Nejde nastavit z foťáku, ale už jsem zjistil(snad), jak to zařídit.Bohužel úprava není úplně jednoduchá. musí se tam přidat ten pin , aby foťák poznal, že se jedná o A objektiv. System A má jinak totožný Rikkenon 55/1,2 , avšak ten jsem viděl nyní na eBay z Japonska za 449USD (+clo+DPH=14000Kč).
Dělal jsem testy a zde jsou třeba srovnání toho 55/1,2 na f2,8 oproti M50/1,4 taktéž na 2,8:
https://s7.postimg.org/y5gjx88bv/m50_f1_4_na_2_8.jpg
https://s10.postimg.org/isc6p470p/revue ... _na2_8.jpg
Bokeh se mi i při takovéto cloně líbí u Revuenonu víc a zatímco ve středu mají rozlišovačku cca stejnou, tak na kraji jednoznačně vítězí Revuenon. Foceno z 5m na K1
Ještě to Miro:
"The Porst 55mm f1.2 is often mentioned in one breath with the others but clearly is a different lens and was produced by Cosina; 6 elements and 8 blades where the Tomioka designs have 7 elements and 9 blades."

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od st. » 12 čer 2017, 04:59

Celim, rikenon nemá A systém, naopak, piny z rikenonů se často odstraňují, aby se nezasekly na AF pentaxu.

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“