Pentax WG-10

Našli jste zajímavý odkaz na testy fotoaparátu nebo příslušenství. Tak sem s ním

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Pentax WG-10

Příspěvek od uray » 17 kvě 2013, 09:04

http://www.ephotozine.com/article/penta ... view-21939

co říkáte na tento kompakt? Myslím, že cena 4500,- je odpovídající, škoda, že nemá světelnější objektiv (klidně i s menším zoomem) a tak 6Mpix (kvůli šumu - na iso 800 se už dosti podepíše). Myslím, že to je ideální někam k moři, 10m hloubka je pro mě osobně až moc, kdysi jsem se velmi bavil v Chorvatsku s podobným foťákem několik dní focením pod vodou (jenom šnorchl a brýle), když už mě válení nebavilo a člověk byl unavený někam chodit.

Mimochodem nemá ho někdo? měl bych pár dotazů

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Pentax WG-10

Příspěvek od Miho » 17 kvě 2013, 11:02

WG-10 má moja dcéra, chvíľu som sa s ním hral keď som ju učil ako čo nastaviť. Pred tým mala W-90, ale tú sa jej podarilo utopiť :D . Že vraj sa jej nepochopiteľne otvorili pod vodou dvierka na akumulátor. Ja si myslím, že musela nejak nešťastne zavadiť o aretačnú páčku na dvierkach.
WG-10 je v porovnaní s W-90 o poznanie lepšia, čo sa obrazovej kvality týka. Ale aj tak katastrofa, chcelo by to 4x menej Mpx. Ináč zaujímavá hračka, najviac využívaná mojimi deťmi pri snowboardovaní. Na ten účel a za dobrých svetelných podmienok v pohode.Odolnosť je príkladná aj voči nárazu aj mrazu. Milá vecička je ten makro režim s ring osvetlením, výsledky sú prekvapujúco dobré.
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax WG-10

Příspěvek od uray » 17 kvě 2013, 11:29

Miho, mě by právě zajímalo, jak se při tom osvětlení dá fotit za špatných sv. podmínek pod vodou (jak daleko dosvítí, když budu uvažovat poměrně čistou vodu) Známý potřebuje levné kompakt na dokumentační fotky, a jak rychle dokáže v takových zaostřit. díky

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Pentax WG-10

Příspěvek od elho_cid » 17 kvě 2013, 11:53

Ségře jsem před lety koupil k vánocům W60 a je s ním doteď spokojená. Ono asi nemá cenu kupovat jiný kompakt než odolný, když jsou dneska EVIL foťáky už tak levné a malé.

Uživatelský avatar
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Pentax WG-10

Příspěvek od Miho » 17 kvě 2013, 17:03

uray, tak som sa trochu kopol, krpatá má WG-2 . Má ho v Nemecku na študijnom pobyte, teda ho ani neviem otestovať. Akurát mi písala, že keď s ním fotila a filmovala koralové útesy, prisvetlovať nebolo treba.
Osobne si myslím, ale to už je iba úvaha, že to osvetlenie je príliž blízko objektívu a vo vode vždy niečo pláva, čo bude z tej malej vzdialenosti prepálené ,teda to osvetlenie nebude vhodné na tento účel. Tí čo robia seriózne fotky pod vodou majú práve preto svetlá na predľžených ramenách.

edit: úplne súhlasím s Jardom, keď už kompakt , tak odolný.
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)

Odpovědět

Zpět na „Testy - odkazy“