Výměna fotoaparátu podle reakce na spoušť

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod JirKrato » 28 črc 2014, 10:17

Dobrý den,
mám Pentax K-5ii a bohužel budu nejspíš nucen vyměnit tělo.
Potřeboval by jsem poradit fotoaparát pokud možno s co nejkratší dobou na reakci od dostání impulzu z dálkové spouště po počátek expozice.
cenový rozpočet mám kolem 15.ooo Kč poradily by jste mi nějaké tělo? klidně bych přemýšlel i o kompaktu. Tělo by mohlo být i bazarové, ale rád bych aby bylo aspoň 1/2 roku v záruce.

( http://www.pentaxforums.com/forums/115- ... 5-sec.html )

Děkuji za tipy.
K-5ii + 18-55 WR + starší MF skla
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Re: Výměna fotoaparátu podle reakce na spoušť

Příspěvekod cport » 28 črc 2014, 10:45

Jestli si dobre vzpominam, tak to potrebujes na to sve foceni blesku, nebo se pletu?
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 21/3,2 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod Miro2 » 28 črc 2014, 11:47

Ricoh GR se mi zdá být hodně rychlý, ale nijak jsem to neměřil. Mohl bych zkusit porovnat s K5, ale u ní mně rychlost také nikdy neomezovala.

Co se týče tvé otázky, jde ti vyloženě o rychlost s dálkovou spouští, nebo o rychlost celkově? Je nějaký rozdíl v rychlosti při použití kabelové a IR spouště?
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod JirKrato » 28 črc 2014, 18:48

Ano, opět o to focení bouřek.

Ano jde mi o to že jsem sehnal triger na focení blesků, respektive našel jsem člověka co ho umí sestavit. Vše je funkční a pracuje tak jak má, na obloze se objeví počátek záblesku blesku, triger sepne, uzavře okruh drátové spouště, a foťák začíná exponovat, ale ta prodleva mezi uzavřením okruhu a začátkem exponování je u K5ii někde kolem 0,13s.
Ten triger reaguje na počáteční záblesk blesku rychlostí 40us ( mikrosekund ), ale pokulhává mi to takzvaným Lag Timem ( nebo jak tomu říkaj ) někde je uváděno i Shutter Lag Time.
Ale pointa je vždy stejná. drátovou spouště sepnu ( za mě to dělá triger ) a od toho okamžiku je hluché místo a nic nevyfotím až jakmile začne expozice. Daří se mi fotit blesky akorát s předsklopeným zrcátkem.

Jinak jsem zkoušel - fotit přes LiveView - docela rychlé, ale nechytám se

mám přemnuto na MF, vypnoutou stabilizaci obrazu

Díky za tipy.
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 28 črc 2014, 19:57

no nechcem byt mudry, ale blesky sa fotia asi inak...ty tu mozno nahanas technologicky nepodstatne veci a neviem ci by si bol spokojny aj s pozlatenym canon 1dx :-)

fotak na stativ, vypnut druhu expociziu na odsumovanie, nastavit clonu/ISO tak aby ti vychadzala korektna expozicia co ja viem 10-30sekund (podla svetla) a neustale cvakat fotky pokial sa blyska...to znamena ze na fotke pocas expozicie zachytis blesky.
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod cport » 28 črc 2014, 20:11

souhlasim s Lennylem, blesky bych fotil jinak, tzn. fotakem na stativu a delsim casem.

Me fotky na PFS.

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod JP3112 » 28 črc 2014, 20:18

Tou metodou, kterou doporučuje lennyl, jsem strávil celkem dost času a dost cyklů závěrky... Osobně bych šel dneska spíš cestou fotobuňky, která mj. umožní fotit blesky i za denního světla. Já to prozatím vzdal. Z okna to pro mě není lákavé a riskovat život, abych udělal fotku podle svých představ, mi za to nestojí
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 28 črc 2014, 20:22

JP3112: dosiahnut dlhy cas aj cez "den" nie je problem - ND64 / ND400 / ND1000. kazdopadne ked sa blyska, su zatiahnute oblaky a svetla je vzdy malo. netusim ako by som ja sam dokazal reagovat na manualne stlacenie spuste ked sa objavi na oblohe blesk, aby som stihol zareagovat a mat ho na fotke, nech by som mal lag aj 0,0000001 sec. od stlacenia spuste po zacatie expozicie fotakom.
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod JP3112 » 28 črc 2014, 23:50

Musíš ale uvažovat, že NDčka snižují jas světelného zdroje, stejně jako clona a citlivost. Použití ND filtru mě napadlo kdysi taky, nikam to ale nevede. Stejně tak jako bys ND filtrem zkrotil blesk foťáku, blesk na obloze by se stal prakticky neviditelným. Stejně to funguje při focení ohňostroje, hvězd apod...
Stíhat se to s dobrou dálkovou spouští asi dá, blesk většinou vteřinu nebo déle trvá, lepší bude každopádně fotobuňka.
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod JirKrato » 29 črc 2014, 05:49

Ano to vím, fotit dlouhé časy to jsem dělal na EVK a vracím se se 600 snímky a 5 blesky.
Ale touto metodou se nedá fotit blesky i přes den, A ND 1000 mám taky vyzkoušený to je tak silný filtr že se blesk kvůli malé délce času z celkové expozice ani neprokreslí nebo je tam pouze nitka v místě kdy byl blesk nejširší.
To vše jsem již zkoušel, právě poslední krok před jitím do trigeru bylo zkouška focení bouřky za dne kdy kdy jsme vzal ovladač na dálku do ruky a na nastavený kompozici cvakal proti mrakům a z 600 snímků byly 2 blesky.
Neriskuji fotíme jen než přijde první déšť i když mám voděodolnej foťák tak ho schovávám do auta s prvníma kapkama.

Spíš mě vážně zajímají ty lag timy... blesky jezdím fotit už nějakou 4 sezonu, postupy ty už jsme snad vychytali.
Právě mám na foťáku zatím nafoceno nějakých 8000 snímků, ale kdybych jel na timelaps po 10-30s tak jsem hodně rychle na konci životnosti uzávěrky.
Naposledy upravil JirKrato dne 29 črc 2014, 05:55, celkově upraveno 1
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod JirKrato » 29 črc 2014, 05:54

to manuální stisknutí za mě dělá triger ( reaguje na světlo ) a je to jako ta fotobuňka.
Pouze musím vychytat ty časy. buď se dostat na co nejkratší čas od spuštění trigeru po počátek expozice a nebo najít rychlejší tělo.
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Klingo » 29 črc 2014, 06:42

V tom prípade pochybujem,že bude rýchlosť nejakého amatérskeho aparátu dostatočná.Možno nejaká bezzrkadlovka.Vyskúšal by som novú fujinu s papsc čipom.Cena cca 550 eur aj s druhým objektívom zdarma.Tento lacnejší model nemá fázové ostrenie ale to ti vadiť nebude,zato má 16 mm na širšom ohnisku.V obchodoch ich majú bežne.Či má infra ale netuším.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér
Klingo
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod cport » 29 črc 2014, 10:40

Nejaky kodak umoznoval snad fotit i veci pred zmacknutim spouste, jen nevim, jestli se da zase odpalovat kabelem.

Me fotky na PFS.

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod JirKrato » 29 črc 2014, 10:45

No a jaký nastavení by podle Vás mělo být nejrychlejší co vše bych měl mít vypnuté?
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod kordoz » 29 črc 2014, 12:32

http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Limited, 31/1.8 Limited, Sigma 100-300/4 EX

AMD Hackintosh, OS Mavericks, 16GB RAM, Samsung SSD Pro