Pentax K3 - varianty setů + názor na 18-135WR

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K3 - varianty setů + názor na 18-135WR

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 14:34

Když pominu tu světelnost, tak mi na seťák taky nepřijde špatná... ze seťáků, co jsem měl v ruce asi nejlepší napříč značkama (Olympusy moc neznám, ale lidi si je chválí).

Ale má smysl hlavně na ten širokej konec... ten delší konec jde už se clonou hodně vysoko.

Pak se mi taky nelíbí jeho charakteristickej "placatej" projev... nevim jak to nazvat. Většinou jsem hned na první pohled schopný poznat, že široká fotka byla focená seťákem nebo nějakým ultrazoomem.

V tomhle je třeba obrovský rozdíl od DA35 a 35 na 18-55II.

Nicméně když to člověk vezme k té ceně (v setu cca tisícovka... teď i za WR verzi), tak tam neni vůbec co řešit. Za ty prachy neexistuje nic, co by bylo alespoň porovnatelné.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod bedo. » 03 led 2014, 14:39

miky_lbc píše:Pak se mi taky nelíbí jeho charakteristickej "placatej" projev... nevim jak to nazvat. Většinou jsem hned na první pohled schopný poznat, že široká fotka byla focená seťákem nebo nějakým ultrazoomem.

V tomhle je třeba obrovský rozdíl od DA35 a 35 na 18-55II.

presne tak, najväčší rozdiel (v prospech 35Ltd) je v mikrokontraste, ale v tomto je 35Ltd výnimočne dobrá, tak to nie je fér... ;)
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 16:49

Mno... já bych tyhle dvě skla asi úplně raději neporovnával... nemyslim si ani,že by to mělo být fér... vzhledem k ceně.

Nakonec přemýšlím i nad variantou, že bych vzal K3 + 18-55WR a tu 17-70 až třeba jednou.
Nebo tady je někdo, kdo by byl ochotný 18-135WR případně za nějakou rozumnou cenu koupit (rozumnou=aby se mi vyplatilo ten set kupovat takhle a zabývat se tim)?
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Hnz » 03 led 2014, 17:05

17-70/4 je sympatické sklo, mám jej jako jediný zoom záklaďák přes dva roky. Jenom by mohl být WR.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1
Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod bedo. » 03 led 2014, 17:13

miky_lbc píše:Mno... já bych tyhle dvě skla asi úplně raději neporovnával... nemyslim si ani,že by to mělo být fér... vzhledem k ceně.

mne ani nešlo o nejaké porovnávanie, lebo to naozaj nejde, len mám niekedy pocit, že 18-55 sa zbytočne trochu podceňuje a pritom je to dobré sklo a nielen s ohľadom na cenu. Samozrejme nevylučujem ani možnosť, že mám výnimočne dobrý kus 18-55, prípadne výnimočne zlý kus DA35Ltd... :)
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 17:26

Všechny seťáky Pentaxu jsou povedené... i starý 18-55 byl lepší než ekvivalent Canonu / Nikonu.

Ale tu clonu 5,6 na 50mm prostě člověk nijak neodpáře. Na krajinky má hodně placatý projev. Na report zase hodně nízkou světelnost. To druhé je ale díky nízkému šumu současných strojů stále menší problém.

Nicméně, jak jsem psal... za 1000,- Kč neni co řešit. Ani za několikanásobek téhle ceny nejde najít nic porovnatelného.

Nevim, jestli si tím Pentax sám trochu neškodí. Entry uživatele 18-55 WR, kterou pořídili za 1000,- Kč, musí nákup jakéhokoliv ekvivalentního upgrade skla leda tak naštvat :-).
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Maňa » 03 led 2014, 19:04

pokud ti to pomůže v rozhodování,přihodím svoje cvaky z hasičskejch soutěží. detailnější foto jsou většinou na nejnižší clonu,širší záběry sem přicloňoval,s AWB, ISO sem se snažil nastavovat dle světelných podmínek,abych se dostal na přijatelně krátký časy,post processing minimální. na nočních soutěžích foceno bohužel jen z ruky na vyšší ISO. jinak případné výrazné nedostatky a fotografické prohřešky prosím omluvte,stále se mám hodně co učit :)

link - http://maniosa.rajce.idnes.cz/
K-30 + DA 18-135 WR
Maňa
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 19:31

Díky moc!

Nejvíce by mě pomohlo to definitivně rozseknout, kdyby někdo z majitelů našel podobný report z nějaké akce mimo denní světlo. Třeba koncertu, větší rodinné oslavy apod.

Abych teda vysvětlil, k čemu bych objektiv konkrétně používal...

http://reamodels.rajce.idnes.cz/Victori ... e_a_party/

Tohle je takovej běžnej report, ke kterému používám foťák a na kterej by se mi hodilo nové sklo. Nic extra náročného... ale když dělám akci, kde mi to jiné povinnosti umožní a neni tam od klienta přímo požadavek na kvalitní nafocení (pak oslovim externě přímo reportážního fotografa), tak si u akce udělám pár fotek... na web/facebook a pro klienta, aby věděl, že vše OK proběhlo atd.

Jsou to samozřejmě i akce ve dne, ale drtivá většina toho vypadá velmi podobně té galerii výše...
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod BenaCZ » 03 led 2014, 19:40

To je slusna rodinna oslava Miky :) Nehodilo by se na takoveto akce neco svetelnejsiho, aspon 2,8? At to ma nejaky odpich od pozadi...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8
BenaCZ
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 19:58

Jasně, tak jak jsem psal... mam 28-75, 70-200 a 50-135 na 2,8 :-).

Ale na jednoduché věci bych ocenil ještě něco universálního. Tuhle akci jsem sem dával spíš jako příklad... to byl zrovna o něco větší projekt, tam jsem měl i dvě těla.

Ale když bych kupoval tu K3 (a v tuhle chvíli jsem skoro rozhodlej, že jí nakonec asi koupim :-( ), tak jsem si říkal, že bych k tomu rovnou nějakej reportovej objektiv přibral.

Kdyby tady bylo od Pentax něco fakt solidního na 2,8, tak bych do toho šel. Ale takhle mi tady vychází leda ta Sigma 17-70/2,8-4
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 03 led 2014, 20:20

hmm, no cez den staci aj ta svetelnost 3,5-5,6 (samozrejme pokial nie su ambicie fotit ako Martin Kozak, kde vyuziva efektne zabery z rybyny, prisvetluje bleskom, dava dlhe casy).
ked si pod umelym svetlom rataj aj ISO 6400, ak to ide na web, netreba ani postproces robit snad. Inak sa budes hrat s RAWmi a odsumovanim. Ale to je dan za univerzalnost rozsahu 18-135WR.

ps: pentaxfan mal kupeny set K5 + 18-135WR a 2x reklamoval v Exapre ze mu naprd ostri, vyskusal som si tu jeho 18-135WR na mojej K5 a mne isla ako vino. Nakoniec sa nasral a predal K5 a 18-135WR nevedel dlho predat, nakoniec ju dal tusim za pol roka za 300euro? Ja by som ju aj hned zobral, mal ju ako novu, ale mne by to sklo lezalo doma.
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax DA*300/4
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Miho » 03 led 2014, 21:39

lennyl, máš pravdu, nedávno som zabíjal čas v Ružomberku pokusom o street foto s mojim GR- kom. Zastavil sa pri mne postarší pán ,asi v mojom veku :lol: ,že čím to fotím. Snažil som muto opísať a on ma prevalcoval vedomosťami o GR-ku, len že z diaľky mu to pripomínalo s tou hranatou clonou Leicu. Vravel som mu, že si idem kúpiť K3 a on že, viem, najlepšia DSLR, škoda že už mám kopec vecí od Nikonu...
Skrátka tí čo sa o to zaujímajú, informácie si nájdu. Ja tiež nesledujem raklamy. :wink:

sorry, patrilo do do vlákna "K3 prve dojmy" :oops: , pripadne nech to admin presunie
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Miho » 03 led 2014, 21:51

Tu som chcel len podotknúť, že také telo by si zaslúžilo lepšie sklá v sete. Napr. DA 20-40, DA*50-135..., prípadne celá súprava Ltd monofokálov. Totiž s tým čo ponúkajú je ich hrdà simulácia AA filtra k ničomu, tie sklá to urobia za ňu. :D
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod miky_lbc » 03 led 2014, 22:45

Njn... kdyby tady byla nějaká (+-)20 - (+-) 70/2,8* True ring SDM... tak vůbec neváhám.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod ESB » 04 led 2014, 11:33

Ja som sice chcel vymeniť moju 18-135 za čosi celoplošne ostré, pretože ma rohová neostrosť na dovolenkových krajinkových záberoch naštvala (chcel som zväčšeninu na stenu, kde sa prejavila ako veľmi výrazná) , no dnes som rád, že som tak neučinil. Zmieril som sa s týmto jeho neduhom a vyriešil to inak. Na krajinky mám iné. Vo všetkom ostatnom ( ostrosť mimo krajov, rýchlosť a presnosť, podanie farieb, kontrast, ... ) je tento objektív dobrý. Osobne ho radím k lepšiemu priemeru.
ESB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Kde a za kolik