Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 euro

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
hyzami
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21 čer 2011, 12:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 euro

Příspěvek od hyzami » 17 led 2012, 15:37

Zdravím důležité info pro všechny majitelé skvělého softwaru Bibble 5.
Bibble labs aktuelně změnila majitele na firmu Corel a vydávají novou verzi digitální temné komory pod jménem AfterShotPro. Která je dostupná pro stávající zákazníky přes odkaz z následujícího linku za 20 eur na evropském eshopu. Případně z aktuélním výhodným kurzem za 10 liber na UK eshopu (podle toho co jsem četl je snad na tuto cenu možna snížit pokud je člověk registrovaný na stránkách Corelu). Což proti ceně například Lightroomu (cca 243 euro) je cena opravdu směšná. Software je dostupný pak ke stažení na více platform (Win, Mac, Linux).

http://bibblelabs.com/press/pr20120109.html

Co mě při nákupu udivilo, bylo to že nedošlo k žádnému ověření seriového čísla bibble, kterou již vlastním něco přes rok a půl...

Jinak mé první zkušenosti po přechodu z Bibble 5 jsou více než pozitivní. A můžu na toto téma v případě zájmu založit téma a poreferovat o změnách a rozdílech vůči Bibbli.

P.S: Určitě se ozve nějaký fanda LR co nebude souhlasit z titulkem. Pravda je ta, že rychlostně je Bibble určitě lepší na LR. Ale na druhou stranu ji některé funkce LR chybí, ale i na opak. V každém případě pro mě je tento software srovnatelný. A co pravidelně testuji verza LR (aktuelně betu 4ky) tak i lépe vyhovující pro skvělou odezvu a rychlí export při práci.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od duves » 17 led 2012, 15:59

No LR je žrač prostriedkov. Už ma nebaví zhanať nove CPU len koli tomu. Ale ako sa vraví, zvyk je železna košela. Doma kniha na LR. Tak neviem.

Uživatelský avatar
hyzami
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21 čer 2011, 12:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od hyzami » 17 led 2012, 16:09

Určitě se dá vyzkoušet trial verze ze stranek aftershotpro.com a uvidíte jestli Vám to bude vyhovovat. Bibble skvěle podoruje víceprocesorové stroje takže pokud je doma na stroji více jáder jde to opravdu poznat.

Uživatelský avatar
Chotouchovak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Chotouchovak » 17 led 2012, 16:10

Já byl cca před měsícem na kurzu o lightroom a tam nám vysvětlovali, že cpu má na rychlost LR minimální vliv. Nejdůležitější jsou ramky, což mít dneska třeba 8gb ram neni asi až takovej problém. Sám mám starý core duo 1,6 a 4gb ram a nemám k rychlosti větší výhrady. Ale je fakt, že jsem jiný programy nezkoušel, třeba bych pak obrátil :-)

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 17 led 2012, 18:09

na render v LR ma procesor velky vplyv! Pred spracovanim vacsieho mnozstva fotiek pretaktujem procesor o 40% a tie fotky su vyplute podstatne rychlejsie.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Chotouchovak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Chotouchovak » 17 led 2012, 18:46

na zpracování jo, to jinak ani asi bejt nemůže, ale na reálnou práci s nim ne

edit - na import a export má cpu velkej vliv, toho jsem si vědom. Co se upravování fotek týče, vysvětlovali nám, že pokud LR je pomalej, nepomůže 6 jader, ale dvě giga ram navíc :-)
Naposledy upravil(a) Chotouchovak dne 18 led 2012, 10:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Jenc » 17 led 2012, 22:19

Zajímavý je, že já mám starej laptop s Celeronem M na 1.4 GHz a 1 GB RAM, a přitom jak Bibble (i AfterShot) tak LR mi jedou docela svižně. Tak na čemkoli novějším to snad musí být bez problému...
Obrázek
DA 15/4, M 28/2.8, HD FA 35/2, DA 40/2.8 XS, M 50/1.7, DA 50/1.8., DA 70/2.4, DFA 100/2.8 WR, M 135/3.5, M 200/4
Samyang 12/2.8 FE, 14/2.8, 20/1.8, 85/1.4, Industar 50/3.5, CZJ 200/2.8, Pentacon 300/4
Tamron 28-75/2.8

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od ByWondra » 18 led 2012, 10:45

Já na podobný konfiguraci jako je výše (snad jen Celeron M je myslím 1.6) bez stránkového souboru na XP LR 3 ani nespustím, a se stránkovým souborem to jede tak pomalu, že si při zvětšení na 1:1 můžu dojít udělat kafe.
Mluvím teď o rawu z K-5, u K200D bych stihl jen štávu. ;-)
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 18 led 2012, 11:12

tak som sa s nim troska pozabaval (30dnova verzia) a poznatky su nasledovne:
-robi sa s nim celkom OK, sidce mi nesedi prostredie, ale to je o zvyku
-je pomalsi ako LR pri importe
-odsumovanie ma ovela lepsie ako LR
-vela funkcii ma LR lepsie dotiahnutych
-na rozdiel od LR ide aj pod linuxom! Co je podla mna velmi dolezity udaj.
-automaticke upravy funguju lepsie ako v LR, napriklad vie rozpoznat sneh a expoziciu posunie tam kde ma byt.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
hyzami
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21 čer 2011, 12:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od hyzami » 18 led 2012, 13:27

Však bych Vám nedoporučoval přece něco špatného :)

Ten import by měl jít zrychlit v případě, že člověk funguje na SSD disku. Přes volbu Preferences / Performance / I/O Threads při zvětšení počtu Threadu... Ale pro klasické disky to není doporučované. Odšumování může být ještě kvalitnější pokud si člověk zakoupí plnou verzi noise ninja pluginu (AfterShot podporuje integraci) ... Kde si jde udělat přímo profil pro foťák. Ale odzkoušené to nemám protože se mě nechtělo investovat za NN takovou sumu.

Jinak určitě stojí za to si AfterShot rozšířit přes pluginy (http://www.aftershotpro.com/plugins/index.html). Zatím je jich přepsaných na nove API jenom pár, ale určitě brzo další přibudou. Předpokládám vše co bylo uděláno pro Bibbli (http://bibblelabs.com/products/bibble5/ ... ugins.html).

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 18 led 2012, 18:08

inac nova beta LR je kus lepsia ako toto. Tie lokalne upravy su uzasny nastroj.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Mara42 » 18 led 2012, 22:23

jedu na čtyřech jádrech, 3.8 GHz, 4GB RAM a osobně nemůžu říct, že bych byl spokojenej s rychlostí LR. Rozhodně ten rozdíl neodpovídá tomu, když fotky otevřu na 1.6 GHz Celeronu. Jen následnej export třeba do jpg je raketovej.

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 19 led 2012, 08:47

Rychlost prace v LR je zavisla od rychlosti disku a ram ;) Procesor ti treba na export. Pri upravach tiez nevidim rozdiel medzi i7 na oddychovych 2.6GHz alebo 4GHz (pri exporte je to sakra rozdiel).
Ziadnu pomalost pri upravach som ale nespozoroval (zato NB je utrpenie), v com konkretne ti rychlost LR nevyhovuje?
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: 10 bře 2011, 19:55

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Mara42 » 19 led 2012, 09:45

To se nedá říct, že vyloženě nevyhovuje, ale dokázal bych si to představit rychlejší. Třeba hrozně nerad projíždím fotky poprvý v LR a chci je promazávat. U každé fotky to jsou tak 2,5s. Disk mám WD Caviar Black - 750GB, sice 64MB cache, ale ta technologie má svoje limity.
Spíš myslím to stejný co ty: čekal bych velkej rozdíl, jestli to dělám na 1.6GHz (jednou sem měl pc podtaktovaný a ani jsem to nepoznal. Až u exportu.), nebo na 3.8GHz.

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Lukas_Gal » 19 led 2012, 10:28

Ak chcete prezerat fotografie bez zdrzania je nutne pri importe nastavit aby sa vygenerovali rovno aj nahlady 1:1. Vazeni nezabudnite, ze pre LR je velmi dolezita aj graficka karta i ked mnoho ludi tento fakt prehliada/popiera.
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Kde a za kolik“