Stativy Giottos

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Stativy Giottos

Příspěvek od elho_cid » 31 srp 2011, 17:04


Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od uray » 31 srp 2011, 20:54

elho_cid píše:Když už jsme u těch stativů:
http://www.fotofilter.cz/65-superakce-g ... -_--hlava/
díky za tip, jeden sem objednal! Už sem po něm dřív koukal ale ta cena je super, tak doufám, že je ještě mají akce už nějakou dobu běží

Uživatelský avatar
P@vel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od P@vel » 03 zář 2011, 13:18

Už ti stativ přišel?Vypadá dobře a za dobrou cenu.Nikde nemůžu najít parametry jako nosnost,váha,max.výška.Nebo by byl lepší tento Manfrotto? http://www.afoto.cz/prodej/MANFROTTO-05 ... ava-804RC2 Poraďte mi někdo,dík.
Pentax smc DA 40 mm F 2,8 Limited, Pentax smc D FA 100 mm F 2,8 Macro
Pentax smc DA* 60-250 mm F 4,0 (IF) SDM, Sigma 17-70 mm F 2,8-4 DC
Metz 48 AF 1, stativ Benro-C 268+kulová hlava,monopod Benro MC-63

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od elho_cid » 03 zář 2011, 14:25

Parametry tam jsou:
Sekcie nôh: 4.
Transportná veľkosť: 50cm.
Minimálna výška: 19cm.
Max. výska s vysunutým str. stĺpikom: 163cm Max. výska bez vysunutého str. stĺpikom: 126cm
Hmotnosť: 1.7kg.
Max. nosnosť: 5kg.
Průměr nohy: 24mm
Výklopný stredový stĺpik: ano
Dĺžka stredového stlpku: 45cm a 5cm
Ramenný remeň: ano
Sučasťou balenia je kvalitné transportné púzdro.

Ta čtvrtá sekce noh je dost tenká a spíš nouzová. S těžšími objektivy bych ji nevytahoval. Kolega koupil svojí dceři jako dárek vyšší model 7360 a ten má trochu delší a širší nohy, ale taky není tak pevný jako karbonový Giottos 8350.
Já si ten 7350 objednal kvůli výklopné tyči, na makro, počítám že stejně nohy moc vytahovat nebudu. Jinak Manfotto v tom eshopu mají taky, ale ta hlava 804 není pro fotografování myslím to pravé. Pokud to nechceš na video, vem si kulovou.

Uživatelský avatar
Antonín Hladík
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mělník

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od Antonín Hladík » 03 zář 2011, 17:26

Mě už stativ přišel, po prvním letmém seznámení souhlasím s elho_cidem, že spodní díl nohou je tenký a celý stativ se klepe jak sulc, ale při zasunutém čtvrtém dílu je to mnohem lepší. Za ty peníze velká spokojenost.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od elho_cid » 05 zář 2011, 22:29

Pokud fotíš hodně panoramata, tak asi nějakou z té série 13XX. Jinak stačí ta 7001 a jen si k ní objednáš jino platformu, třeba tu s rychloupínáním.
Víc tady ve videu: http://www.youtube.com/watch?v=dOY3BgMvOi4&hd=1

Uživatelský avatar
P@vel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od P@vel » 07 zář 2011, 19:27

uray píše:
P@vel píše:Už ti stativ přišel?Vypadá dobře a za dobrou cenu.Nikde nemůžu najít parametry jako nosnost,váha,max.výška.Nebo by byl lepší tento Manfrotto? http://www.afoto.cz/prodej/MANFROTTO-05 ... ava-804RC2 Poraďte mi někdo,dík.
ještě nepřišel, chtěl jsem jen stativ, bez hlavy - se slevou a po dohodě s prodejci mi ho pošlou ze slovenského skladu za 2100,- takže cena bezkonkurenční. Měl sem asi 2 roky Gitzo moutainer, podle kterého je giottos vyroben, tak sem moc zvědav na zpracování a případné rozdíly jinak konstrukčně mi naprosto vyhovuje - zámky nohou, ucycení nohou atd... Jak píšou kolegové výše na plné vysunutí půjde pevnost do hále, ale to byl problém i gitza... lehký stativ asi nejde pod 10 tis vyrobit dostatačně pevný. Vždy to řeším zkrácením středového sloupku a dodatečným zatížením stativu, a výška mi stačí stejně kolem 1m, ve stoje fotím minimálně. Pak se podělím o zkušenosti a s porovnáním s gitzem.
Tak stále ještě ti stativ nedorazil?Já už jsem pro něj taky rozhodnutý,s hlavou a destičkou s makroposuvem.Jen mně zaráží nutnost platby předem a kontaktní adresa P.O.Box.Už jste někdo bral zboží z tohoto e-shopu?Z e-shopů nakupuju dost zboží,ale všude mají normální adresu a možnost i dobírky.
Pentax smc DA 40 mm F 2,8 Limited, Pentax smc D FA 100 mm F 2,8 Macro
Pentax smc DA* 60-250 mm F 4,0 (IF) SDM, Sigma 17-70 mm F 2,8-4 DC
Metz 48 AF 1, stativ Benro-C 268+kulová hlava,monopod Benro MC-63

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od elho_cid » 07 zář 2011, 19:49

Nutnost platit předem? fotofilter.cz posílá na dobírku PPL a poštovný je zdarma. Už jsem od nich objednal dva stativy a kolega z práce taky dva. Většinou dojdou druhej den. Prostě ideální.

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od uray » 07 zář 2011, 20:23

včera přišel balík, museli stativ poslat ze slovenského skladu do čech a pak mě. Vše je v pořádku, oceňuji perfektní komunikaci. Ke stativu se dostanu až o víkendu, jsem pracovně mimo...

Uživatelský avatar
P@vel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od P@vel » 07 zář 2011, 20:37

elho_cid píše:Nutnost platit předem? fotofilter.cz posílá na dobírku PPL a poštovný je zdarma. Už jsem od nich objednal dva stativy a kolega z práce taky dva. Většinou dojdou druhej den. Prostě ideální.
No jasně,já už dnes blbě vidím :oops: nebo neumím číst... :?
Pentax smc DA 40 mm F 2,8 Limited, Pentax smc D FA 100 mm F 2,8 Macro
Pentax smc DA* 60-250 mm F 4,0 (IF) SDM, Sigma 17-70 mm F 2,8-4 DC
Metz 48 AF 1, stativ Benro-C 268+kulová hlava,monopod Benro MC-63

Uživatelský avatar
chalejkum
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od chalejkum » 10 zář 2011, 19:50

elho_cid píše:Pokud fotíš hodně panoramata, tak asi nějakou z té série 13XX. Jinak stačí ta 7001 a jen si k ní objednáš jino platformu, třeba tu s rychloupínáním.
Víc tady ve videu: http://www.youtube.com/watch?v=dOY3BgMvOi4&hd=1
...tak objednano jenom mi vrta hlavou ze je tam v popisu u toho makroposunu ze se s tim da fotit panorama a docela by me zajimalo jaky je v tom rozdil...makroposun vs. panoramaticky sroub :)...
fotim tudiz jsem...a fotim pro radost :) ted te radosti moc nemam :/
PX K-3, PX 100 FA MC, Sigma 70-200 II
Fuji X-M1, XF 35 f1,4...

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od elho_cid » 10 zář 2011, 20:00

Pro panorama je posun užitečný pro posunutí středu otáčení do optické osy. Ještě lepší pak přirozeně je mít tam pravoúhlý adaptér a fotit na výšku. Pak je užitečné taky použít shift (viewtopic.php?f=43&t=3150) pro úpravu kompozice aniž by se foťák vychyloval z vodorovné polohy.

Pro makro je posun fajn, pokud chceš stackovat, umožní ti plynule a přesně posouvat rovinu ostrosti.

Uživatelský avatar
chalejkum
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od chalejkum » 11 zář 2011, 09:10

elho_cid píše:Pro panorama je posun užitečný pro posunutí středu otáčení do optické osy.
...hele "do opticke osy" po ranu nejsem schopny jestli jsem to pochopil spravne ale od pocatku si predstavuji ze nepootacim fotak ale ho posouvam - na vysku a se silnym teletem by to bylo omnoho mene zdeformovane ze? :)...
...sem nakonec objednal MH 1312 s plat. 652 pac makroposuv zatim ozelim a uz se tesim na foteni...
fotim tudiz jsem...a fotim pro radost :) ted te radosti moc nemam :/
PX K-3, PX 100 FA MC, Sigma 70-200 II
Fuji X-M1, XF 35 f1,4...

zdeny
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od zdeny » 11 zář 2011, 09:40

Tak už mám giottos 7350 taky doma, ale musím říct, že stabilita mě na "profesionální" stativ hodně zklamala. Dokonce i když vysunu jen tři části nožek, tak moje stará hliníková nakřáplá Hama za 500 se tolik netřese. Samozřejmě je tam jiný komfort a možnosti nastavení, ale ta stabilita.... Už vím proč jej tolik zlevnili.
Zdenek

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kde a za kolik

Příspěvek od uray » 11 zář 2011, 19:40

zdeny píše:Tak už mám giottos 7350 taky doma, ale musím říct, že stabilita mě na "profesionální" stativ hodně zklamala. Dokonce i když vysunu jen tři části nožek, tak moje stará hliníková nakřáplá Hama za 500 se tolik netřese. Samozřejmě je tam jiný komfort a možnosti nastavení, ale ta stabilita.... Už vím proč jej tolik zlevnili.
zrovna sem sepsal pár poznatků, za 2000 ale nikdo nikdy profesionální stativ neprodá, a to ani starý :-)


o víkendu jsem zkoušel stativ giottos 7350... pár postřehů, psáno s ohledem na cenu:
+příslušenství, brašna na stativ, popruhy - velmi kvalitní a funkční
+velmi dobrá konstrukce (téměř vše je kopie gitzo)
+je o dost lehčí než podobný hliníkový
+alespoň mě naprosto vyhovující zámky nohou, při dotahování ale děsně vržou - snad je to tím že jsou nezajeté
+uchycení nohou - nastavitelná tuhost (šrouby)
+kvalitní materiál, dosti vydrží (nohy, šrouby, plasty,...)
+mechanizmus otáčení a naklápění zákaldny pro hlavu je vychytaný - nouzově může nahradit i hlavu

-středový sloupek nejde úplně fixovat - i po úplném dotažení se protáčel, pomohlo ale nalepit na 2 vrstvy lepící pásky a je to OK
-středový sloupek s velmi krátkým závitem (uchycení základny pro hlavu) ale vzhledem k tomu že nepoužívám mi nevadí
-nešťastné 4 sekční nohy - poslední úsek je velmi tenký - ohýbá se jako proutek
-nejdou sundat gumy z koncových dílů a by tam byly hroty, přesto, že to v návodu i na krabici je zobrazeno (návod i krabice jsou pro více typů).

Z praxe:
zkusil jsem ze srandy na maximální výsun (výška kolem 170 cm) posadit sigmu 120-300/2,8 a canon 40D s gripem a musím říct že se sestava dokáže kývat déle, než já udržím dech (kolem minuty)... po zatížení asi 10kg se to razantně zlepšilo. Když jsem to zkoušel s gitzem, třepalo se tak 10s, takže samospoušť stačila. Nutno podotknout, že i Gitzo doporučuje nad 300 mm sérii 4 a ta se v bazaltu pokud vím ani nedělá, a carbon vyjde na 20 tisíc a to je pak stativ na celý život :-D

Budu používat stativ v 99% s vysunutou první sekcí, dlouhý středový sloupek šel hned pryč - pak je stabilita stativu perfektní, V porovnání s Gitzem krom výše uvedených mínusů rozhodně nezaostává, a to i přes nízkou cenu. Zkoušel jsem, jestli mě unese ( mám +- 100kg, vysunutá první sekce nohou, roztaženy na první ze 3 pozic). A musím říct že nic neprasklo ani se nezasouvaly nohy, což mě mile překvapilo, materiál nohou je dosti pevný, stěny nohou jsou tlusté tak 1 až 1,5mm...

Celkově vzato po drobných úpravách rozhodně doporučuji, když člověk přesně ví, co má očekávat.
Pokud ale někdo čeká zázraky (lehký stativ který je na maximální vysunutí pevný ) musí min 10 tisíc připlatit, jinak zapláče.

PS: elho_cid díky za info o slevě :-)

Odpovědět

Zpět na „Kde a za kolik“