RUSÁCI

Pokud vám něco nepůjde pokusíme se s tím něco udělat

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 11:08

fakt píše:
Miroslav píše: Musím sa však zastať Jan(a)67. Podľa mojich vedomostí sa v Budapešti spolu s jadrovým statusom Ukrajiny riešili aj jej hranice. Rusko bolo jedným z garantov tejto dohody.
Zdá se, že vycházíš z přesvědčení o anexi Krymu. Názor o anexi nesdílím. Myslím, že Rusové využili zkušeností s Kosova. Nikde nestojí, že odtržená země nemůže vstoupit do nového svazku s jinou zemí.
Nejsme my nakonec svědky postupného anektování naší země Bruselem?
Fakt, zapad ma vždy odlišny nazor k ich politike a k politike ruska, ved to dobre vystihol ten George Friedman čo som dnes rano linkoval (http://blisty.cz/art/75864.html)

Ukrajinská otázka O Ukrajině se hovořilo s mnohem větší tvrdostí. Všeobecně se soudí, že události na Ukrajině jsou pro Rusko obratem k horšímu a Obamově administrativě se má za zlé, že spustila podle názoru Rusů propagandistickou kampaň, která má Rusko vykreslit jako agresora. Pravidelně zaznívala dvě tvrzení. První říká, že Krym je historickou součástí Ruska a že na základě smlouvy už byl vojensky ovládán Ruskem. Nedošlo k žádné invazi, pouze k potvrzení skutečnosti. Za druhé se vášnivě trvalo na tom, že obyvatelstvo východní Ukrajiny je ruské a že tak jako v jiných zemích je nutno Rusům poskytnout vysokou míru autonomie. Jeden z vědců uvedl jako příklad Kanadu a Quebec, které ukazují, že Západ normálně nemá žádný problém s regionální autonomií pro etnicky odlišné oblasti, ale přitom je šokován, že se Rusům zachtělo uplatnit formu regionalismu, která je na Západě běžnou věcí.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 11:15

Apropos, aky skutočný vzťah je ameriky k europe sa dočítate v knižke Operace Dunaj (http://www.kosmas.cz/knihy/186928/operace-dunaj/)
Par dni pred invaziou do československa poslali rusi telegram do bieleho domu a pytali sa, či stale platí dohoda Jaltskej konferencie. Amici na to bez vahania odpovedali, že áno.

Uživatelský avatar
Miroslav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: 23 říj 2013, 18:56
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od Miroslav » 19 pro 2014, 11:26

Jan67 píše:Doporučuji velmi zajímavý rozhovor s Petrem Kolářem, diplomatem, který byl dlouho v Rusku.
http://m.ihned.cz/c1-63278560-putin-je- ... petr-kolar
Vďaka za odkaz, prečítam si...
ESB píše:Miro, môžbyť, že veľká časť Ukrajincov a Srbov zdieľa tento názor, ale väčia časť isto nie.

Netreba až tak žrať informácie z hlavného prúdu.
Súhlasím že média zvyknú často manipulovať. Pohybujem sa v tejto brandži a ovládam túto technológiu :-) Môj pohľad však vychádza aj z iných zdrojov a aj z mojích životných skúsenosti.

Proeuropske smerovanie na Ukrajine, Srbsku či Moldavsku ukázali ostatné voľby. Plus beriem do úvahy aj názory niekoľkých obyčajných ľudí, ktorých odtiaľ poznám. Pritom napríklad takí Srbi EU mnohé veci isto len tak ľahko neodpustia.

Viem aj to, že čoraz viac ľudí tu v Európe ma iný názor - rešpektujem to, a snažím sa to pochopiť. Zatiaľ však zastávam to, čo som uviedol vyšie...

To všetko tu už bolo v 20-30 rokoch minulého storočia. Dúfam, že sme už dnes v inom leveli a nedopadne to tak, ako vtedy.
fakt píše:Zdá se, že vycházíš z přesvědčení o anexi Krymu. Názor o anexi nesdílím. Myslím, že Rusové využili zkušeností s Kosova. Nikde nestojí, že odtržená země nemůže vstoupit do nového svazku s jinou zemí.
Nejsme my nakonec svědky postupného anektování naší země Bruselem?
Neviem, či to bolo anexia, alebo čisté právo sebaurčenia. Viem, že Ukrajina pravdepodobne to územie definitívne prišla - tak ako Česko-Slovensko niekedy o Podkarpatskú Rus.

Čo ja viem, tak Česká republika aj Slovensko vstupovali do EU dobrovolne (u nás bolo referendum).

Považujem sa za vlastenca, no som rád že sme únií aj v eurozóne, hoci to nebolo bezbolestné a ani zadarmo. A úniu si neidealizujem :-) Našu lokálnu vládu považujem bohužiaľ nateraz za menej kompetentnú :-(

Necíti to tak samozrejme každý. Je porebné o tom asi hovoriť, ale sa aj navzájom rešpektovať.
Pentax K-3, K-01, K-m
Pentax MZ-5n, SFXn, P50, P30, LX, Me Super, Spotmatic...

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: RUSÁCI

Příspěvek od bedo. » 19 pro 2014, 11:55

duves píše:Par dni pred invaziou do československa poslali rusi telegram do bieleho domu a pytali sa, či stale platí dohoda Jaltskej konferencie. Amici na to bez vahania odpovedali, že áno.
Vzhľadom na to, že jednou z alternatív bola aj termonukleárna vojna, nemali príliš na výber. Navyše z pohľadu USA bolo Československo zaujímavé asi ako Kansas - proste "middle of nowhere".

Uživatelský avatar
Miroslav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: 23 říj 2013, 18:56
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od Miroslav » 19 pro 2014, 12:09

bedo. píše:Vzhľadom na to, že jednou z alternatív bola aj termonukleárna vojna, nemali príliš na výber. Navyše z pohľadu USA bolo Československo zaujímavé asi ako Kansas - proste "middle of nowhere".
Preto sa na to treba niekedy pozerať aj trochu z nadhľadu, hoci sú za tým často osudy miliónov ľudí...

Keby som sa chcel štátnický vyjadriť, tak aby mi národ rozumel, povedal by som asi toto:
"Väčší pes je**!"

P.S. Ideálne by to malo odznieť v živom vysielaní štátneho rozhlasu, ale celkom dobre to funguje napríklad aj v blízkej krčme neidentifikovateľnej cenovej skupiny, kam chodím s 10-ročným synom na kofolu.
Pentax K-3, K-01, K-m
Pentax MZ-5n, SFXn, P50, P30, LX, Me Super, Spotmatic...

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 12:14

Mnohí davaju do kontinuity súčasné Rusko s kremelskými komunistami. Je to bláhovosť.
Apropo, aj ta povestna VOSR bola prevedena vyrazne inak, ako sa nam snažili nahovoriť samotní komunisti
V ruském parlamentu (Dumě) byli bolševici bezvýznamnou menšinou, která nedokázala nikdy nic prosadit. Poslanci zasedali do pozdního večera a snad by řečnili až do rána, kdyby nepřišel gardový důstojník a neoznámil jim, že by měli končit, neboť z elektrárny telefonovali, že za hodinku vypnou proud. Schůze tedy byla přerušena s tím, že pokračovat se bude zítra v devět ráno. Odcházející poslance gardisté pochytali jak králíky na zahradě, akorát Kerenský, který odcházel poslední, cosi vytušil, vyskočil oknem a v přestrojení do ženských šatů se ukryl na americkém velvyslanectví. Ráno noviny vyšly pouze jedny s prohlášením o vzniku nové vlády, jiné noviny na nádraží zaměstnanci nenakládali. Podobně to bylo s telegrafem a telefonem. No a v devět ráno na zasedání Dumy přišli pouze bolševici a začali vládnout. Lev Davidovič pronesl: "Vladimíre Iljiči, už si můžeš sundat paruku, revoluce se zdařila." Lenin teprve potom sundal vlasatou paruku z hlavy, teprve potom uvěřil, že Trockému se to podařilo. Vše proběhlo bez jediného výstřelu! Akorát gardisté pak stříleli do vzduchu z radosti nad vydařeným převratem. - See more at: http://www.blisty.cz/art/59040.html#sth ... 0rGU0.dpuf
VOSR bola farebná revolucia. To nebol prevrat proletarov, ale zámer nemecka paralyzovat vojensku prevahu ruska a ústredných mocností na fronte. Ked Lenin docestoval do ruska v tom svojom špeciale, nik o ňom nechyroval. Dokonca nemal žiadnu oporu. Ašte v lete 1917 nevedel ani zaujať námornikov z Krondstatu. Práve tých namorníkov, bez ktorých by puč v oktobri 1917 nebol možný. To nebol prevrat z vôle ľudu, ale prevrat riadeny spoza hraníc s cielom uchopenia moci bandou ganstrov (Stalin vykradal banky). Teraz ten pohlad už vyznie inak, však? A ešte dokončím. Následne, ked námorníci zistili, ako boli ojebabraný, utopila ich červena armada v krvi:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kron%C5%A1 ... %A1n%C3%AD

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: RUSÁCI

Příspěvek od peppe » 19 pro 2014, 13:47

Aj o druhej svetovej nas ucili, ze ZSSR bol napadnuty fas. Nemeckom a ze Rusaci mali nedost. vyzbrojenu armadu a usilovali o svetovy mier.
A heleme, ona bola x krat vacsia ako Nemecka, FR a Anglicka dohromady, utocne naladena a cucala cela pri hraniciach. Archiv ZSSR je nedostupny. Blazon Hitler rozdrazdil tygra a sposobil, ze str. europa nezazila teror bolsevikov ako Pobaltie.
Vacsina ludi, ked to clovek povie, myslia si, ze je to blbost, ale staci kupit knizku od amaterskych historikov (dokumentuju len dostupne vlastne stastiky) a clovek zisti, ake obludna vie byt totalita k vlastnemu narodu.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 14:07

peppe, hovadina na druhu. Stalin sa dokonca bal utoku z vychodu, z japonska. Ešte zvažoval zmluvu s polskom, alebo nemeckom. Nemecko vyhralo a tak sa pustili spoločne do polska. Prečítaj si knihu Krvave zeme (http://www.kosmas.cz/knihy/191830/krvave-zeme/) a zorientuj sa.
Nemecke zbrane boli na špičkovej urovni, lietada, pozemne vojska. Až neskor rusi získali prevahu, ale nie čo do kvality, ale do kvantity.

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: RUSÁCI

Příspěvek od bedo. » 19 pro 2014, 14:14

Inak Američania nás nikdy v histórii neobsadili, obsadili nás Rusi a významne prispeli k tomu, že z 10-ej najvyspelejšej ekonomiky sveta za prvej republiky sa stalo to, čo tu máme teraz. Nič proti Rusom nemám, mám tam aj kamarátov, ale nechcel by som tam žiť (ani v nejakom podobnom systéme).

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od matak77 » 19 pro 2014, 14:31

Ja si myslím, že to co máme (resp. nemáme) teď, je výsledkem rozkrádání po revoluci. Třeba Stroják v Příbrami vybílil nejakej Talián.. To co se stalo v 68' byl výsledek Jalty, prostě nás západ opět odepsal.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: RUSÁCI

Příspěvek od bedo. » 19 pro 2014, 15:32

Ja som nemyslel len inváziu 68, ale aj to, ako sa tu "pozabudli" poradcovia NKVD už po WWII a spustili tu éru morálneho úpadku, ktorej dôsledky sa prejavujú doteraz (vrátanie rozkrádačiek po "nežnej")... Lebo za každým takým Taliánom bol obyčajne aj nejaký privatizačný úradník.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: RUSÁCI

Příspěvek od peppe » 19 pro 2014, 16:33

duves píše:peppe, hovadina na druhu. Stalin sa dokonca bal utoku z vychodu, z japonska. Ešte zvažoval zmluvu s polskom, alebo nemeckom. Nemecko vyhralo a tak sa pustili spoločne do polska. Prečítaj si knihu Krvave zeme (http://www.kosmas.cz/knihy/191830/krvave-zeme/) a zorientuj sa.
Nemecke zbrane boli na špičkovej urovni, lietada, pozemne vojska. Až neskor rusi získali prevahu, ale nie čo do kvality, ale do kvantity.
Neboj ja som ich pocital dost, aj tie oficialne stare ruske (bludy), aj tie nove anglo-saske zalozene na dostupnych pramenoch, aj tie nove ruske /len od amaterskych ruskych historikov, oficialna doktrina zakazuje pravdivo informovat)
Je potrebne najskor precitat viac zdrojov a potom si clovek urobi obraz.
Hehe, ze nemci mali kvalitnejsiu vyzbroj, prevahu, haha, blbosti, ktorue si osvojila cela plejada historikov.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: RUSÁCI

Příspěvek od feri2303 » 19 pro 2014, 16:34

Ked sa este trochu vratim k Ukrajine:

Na Kryme som bol na dovolenke v roku 2008. Zopár nocí sme prespali v Sevastopole u bývalého kapitána vojenského námorníctva. Dá sa povedať že sme sa stretli s dvoma názormi miestnych na Rusko:

1. V Kyjeve boli pamätníky odkazujúce na utulávaný hladomor v rokoch 1932 - 33, keď vďaka sovietskemu riadeniu a nátlaku na Ukrajine zomrelo 3 - 6 miliónov ľudí. Aj preto na niektorých územiach počas vojny vítali nemcov ako oslobodiťeľov a nemôžeme sa im diviť. Toto Rusom nikdy nezabudnú.
Na západe vtedy totiž ťažko dokázali pochopiť, že v tom čase, keď sa zo Sovietskeho zväzu exportovalo zrno a odmietala sa zahraničná pomoc, môže na Ukrajine dôjsť k hladomoru.

2. Na Kryme sú čisto ruské mestá ako napr. Sevastopoľ s ruskou vojenskou základňou. Vstup do mesta mali len vojaci a ich rodiny. Po rozpade ZSSR sa toto uvoľnilo a na Kryme bol prakticky každý nejak previazaný cez rodinu s Ruskom. Navyše si predstavte tú biedu na Ukrajine, keď stretnete na ulici dôchodcov s osobnou váhou čo vážia okoloidícich za 50 kopejok (v tom čase cca 3 koruny), prípadne na blšom trhu rozpredávajú svoje medajly a vyznamenania. Ruskí vojaci však mali platy oproti bežnému ukrajincovi na úplne inej úrovni, takže predpokladajú že keď budú v Rusku, tiež budú bohatí. Navyše je v mestách silná ruská propaganda.

Veteráni Veľkej Vlasteneckej vojny (II. svetová) sú veľmi vážení. V MHD im automaticky každý uvoľní miesto, na stanici majú samostatnú pokladňu, počas výročia sú pozývaní do škol na prednášky. A po prednáškach ich pubertiaci pozvú na pivo (co sme videli, vodku nepil nikto) a so záujmom počúvajú historky o bojoch. Je to proste ich hrdina.
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RUSÁCI

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 16:39

peppe píše:
duves píše:peppe, hovadina na druhu. Stalin sa dokonca bal utoku z vychodu, z japonska. Ešte zvažoval zmluvu s polskom, alebo nemeckom. Nemecko vyhralo a tak sa pustili spoločne do polska. Prečítaj si knihu Krvave zeme (http://www.kosmas.cz/knihy/191830/krvave-zeme/) a zorientuj sa.
Nemecke zbrane boli na špičkovej urovni, lietada, pozemne vojska. Až neskor rusi získali prevahu, ale nie čo do kvality, ale do kvantity.
Neboj ja som ich pocital dost, aj tie oficialne stare ruske (bludy), aj tie nove anglo-saske zalozene na dostupnych pramenoch, aj tie nove ruske /len od amaterskych ruskych historikov, oficialna doktrina zakazuje pravdivo informovat)
Je potrebne najskor precitat viac zdrojov a potom si clovek urobi obraz.
Hehe, ze nemci mali kvalitnejsiu vyzbroj, prevahu, haha, blbosti, ktorue si osvojila cela plejada historikov.
a tie tvoje zdroje sú ake? Pls, daj link.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: RUSÁCI

Příspěvek od peppe » 19 pro 2014, 16:43

narp. Odporucam, http://www.martinus.sk/?uItem=84453, velmi tazko sa cita, ale je to drtiva obzalova faktami, uplne desive vytriezvenie z historickych klamstiev o 2.sv. vojne, presne statstiky o nabojoch, municii, casto nemaju dovod klamat. To ze, Stalin presuval na hranice obrovske mnozstvo utocnych divizii a Hitler nemal inu moznost len sialene napadnutie, je uz uplne legitimny hist. fakt potvrdeny mnohymi historikmi.
A to sa pred 10 rokmi Suvorovovi vsetci smiali (jeho diela su plne subjektivnych hodnoteni, ale niektore je fakta priamo z ruskej ofiko beletrie su komicky jasne)
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Odpovědět

Zpět na „Problémy se stránkami“