"Zamaskování fotoaparátu"

Máte naplánovný foto výlet? Nechcete jet sami?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
jAnie
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

"Zamaskování fotoaparátu"

Příspěvek od jAnie » 30 srp 2007, 14:56

Chtěla bych se optat, zda máte někdo zkušenost s "maskováním fotoaparátu" při cestách do zemí, ve kterých hrozí vyšší riziko jeho odcizení.

Tedy jakým způsobem "zamaskovat kvalitní fotoaparát", aby vypadal pokud možno co nejodpudivěji a odradil tak případné zloděje.


Četla jsem o různém olepování lepícími páskami - máte s tím někdo zkušenost?
A pokud ano, jakou lepící pásku jste použili (aby zůstal fotoaparát samozřejmě po následném sundání pásky bez nánosů lepidla...)


Předem děkuji za všechny zkušenosti :)

jAnie

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
karak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 152
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Liberec

Příspěvek od karak » 30 srp 2007, 15:59

Osobně bych nepodceňoval inteligenci zlodějů i byť ze zemí třetího světa. Fotaky jsou velice oblíbené zboží a zkušený zloděj pozná i zapáskovaný či jinak maskovaný stroj a pozná i to zda stojí za námahu či ne. Spíše bych větší energii vložil do bezpečného přenášení fotáku. Než byl zlodějům pro smích s nějakým omotaným fotákem.
Pentax K10D

Uživatelský avatar
jAnie
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Zamaskování fotoaparátu

Příspěvek od jAnie » 30 srp 2007, 17:08

V žádném případě nepodceňuji jejich inteligenci - bezpečné přenášení je samozřejmě základ, ale jde mi o to, aby když fotoaparát vytáhnu na ulici, na první pohled přitahoval svým vzhledem co nejméně...

Děkuji za reakci :)

jAnie

Uživatelský avatar
karak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 152
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Liberec

Příspěvek od karak » 30 srp 2007, 18:40

Pokud budeš mít nějaký malý stříbrný digikompakt, tak se dá uvažovat o nějakým černým maskování. Třeba i tou páskou.
Ale pokud se bude jednat o zrcadlovku, tak nějaký další dodatečný maskování nemá smysl. Důvodem je velikost těla a taky i skla, ta sama o sobě jakekoliv maskování znemožňuje. Prostě se musíš smířit s tím, že jakmile budeš se zrcadlem fotit, tak případnému zájemci to neunikne. Nemluvě o tom, že zamaskovaný tělo může naopak zvýšit i pozornost, protože případného "kupce" hned zaujme, co se to přesně za poklad skrývá pod tím maskováním.

Když už chceš omezit riziko, tak podle mě je jediná možnost minimalizovat velikost zrcadlovky a to nakupem nejakýho toho koláčku. Vše mít v nějakým malým pouzdře. Fotak přikládat k oku jen na nutnou dobu s řemínek pevně omotaným kolem ruky, no a nebýt sama.
Pak už zbývá jen doufat, že tě nic nepěkného nepotká a že si s dovolené přivezeš jen pěkné zážitky a taky samosebou fotky.
Pentax K10D

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 31 srp 2007, 07:26

Já trošku zkušeností mám sám a něco vím od jiných "baťůžkářů" který sem potkal...
Nejdřív bych rozdělil potenciální "zájemce" o náš foťák do dvou kategorií: 1)borec s klackem (nožem, pistolí atd.) 2) různý odnože kapsáře (=bez násilí). Kategorii kapsář (až na extrémně šikovný jedince) můžeme eliminovat vlastní pozorností, ale ne zase přehnaným dáváním najevo"mám něco drahýho,ale dobře si to hlídám" :) S kategorií druhou se nedá dělat nic (nediskutuju), odevzdat foťák a doufat, že to bude stačit... :x
Pak se daji rozdělit země světa na lepší a horší. "Kapsáři" jsou samozřejmě všude, ale podle počtu "klackařů". Podle toho bych si dovolil vzít dva extrémy: jiźní amerika-špatný(!) naopak asie-v pohodě. A dál ješte na velký města a turisticky "profláklý" místa, tam je to asi globálně danger zone a naopak na venkově je šance na odkradení (i v problémovejch zemích) velmi malá.
Dost ale teorie :D
Myslím že tím, když černou páskou přelepíš nápis "Pentax" a typ (K10d), tak ničemu neublížíš. Podle mně je ale nejdůležitější obal. Z vlastní zkušenosti doporučuju fotobrašnu nacpat do nečeho co nevypadá ani trochu, že v tom je foťák. Dobrý jsou různý starý vojenský tašky (žebradla...) nebo něco podonýho (hnusnýho), nebo si něco jako potah na brašnu vyrobit. A jak sem k tomu došel? Při mým prvním vejletě (do Indie-což je jinak nejbezpečnejší země na svetě,fakt :D ) jsme v Kašmíru vystoupili vystoupili s kamarádem z autobusu a šli 3 metry pro čaj. Oba naše foťáky zůstali v tom prostoru nad hlavou. Rozdíl byl v tom, že ten můj (Practica :D ) byl v zářivě novým pistolovým pouzdře a ten jeho (Nikon F70) ještě navíc v takový hnusný somračce. No a hádejte komu ukradli foťák :x Ale můžu si za to sám, tenkrát sem byl hroznej zelenáč. (Jo a tehdy sem si jako náhradu koupil v Dillí na bazaru první Pentax:-)) Potom sem v Indii strávil dohromady ješte 9 měsíců (loni i s digitálem- kompaktem) a nikdy žádnej problém! Takže opatrnost je jediný, co s tim můžeme dělat, a pak už jen doufat, že je pánbůh doma :D

Uživatelský avatar
jAnie
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

2 dxp

Příspěvek od jAnie » 31 srp 2007, 08:02

Moc děkuji za reakci :)

Ano, chystám se také do Indie (severní) ;)


Nemáš ještě nějaký tip na "druh pásky"(na přelepení loga) - tedy něco, co ani po 40 stupňových vedrech "nepustí lepidlo", ktré následně nepůjde dolů jinak než technickým benzínem...

jAnie

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 31 srp 2007, 08:13

2 jAnie: napsal jsem ti SZ :D

Uživatelský avatar
rakosnik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rakosnik » 31 srp 2007, 09:14

hnusna kobercovka vyhovi, vypada to hrozne, nejlepsi je svetle seda nebo hneda - hezky na cernem tele vynikne, sam bych to nechtel :lol: drzi jako cert a kdyz po ni zustanou zbytky, staci trosku lekarskeho benzinu na umyti, neposkodi se tim ani plasty, ani barvy, ani displeje :wink:
a rikam lekarsky benzin, ne technicky, pac ten je podstatne agresivnejsi.
K10D GP2007 + smc DA 16-45mm F4 ED AL, MZ50 + 28-70 F4 AL, 80-320/3,5-5,6

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 31 srp 2007, 09:19

Hmm... no asi jedine cim se da ovlivnit necmajznuti fotaku je ho mit furt u sebe a nenechavat ho bez dohledu, rekl bych ze je uplne jedno jestli se prelepi logo nebo ne. Samozrejme ze jina vec je pokud si pro nej jde nekdo s klackem, ale tomu bude jedno jake ma logo. Snad dobry napad je ten s tou brasnou. Ja se taky chystam na vetsi expedici (po j. Americe) ale nejak sem o tom nepremyslel, no doufam ze na horach tech "klackaru" moc nebude ;)
K-5, DA* 16-50/2.8, Tamron 90/2.8, Sigma EF-500 DG Super, (DA 16-45/4)
MZ 7 -> *ist DS -> K10D -> K-5

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od cunesk8 » 31 srp 2007, 09:38

Nejlepsi je mi fakt fotak co nejvic u sebe!! Fotobrasnu s celym vybavenim na cesty neberu, jelikoz to zabira dost mista a vetsinou jezdim stopem! :) Tak je lepsi si veci dat ruzne do krosny! :) Akorat uz mi parkrat fotak spadl z lavicky na beton, kdyz sem daval krosnu na zada, ale nastesti to vzdy prezil!!"tuk,tuk" ! :)
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
rumrunner
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Javea

Příspěvek od rumrunner » 16 pro 2007, 13:30

Ak vam niekto v uliciach Havany povie: ¨ten cuidado con la camara en este bario¨, tak ho radsej posluchnite :)

Uživatelský avatar
Pavel_T
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel_T » 25 pro 2007, 12:00

Tu olezlou brašnu mohu doporučit. Sám občas používám starou rybářskou plátěnou brašnu a dokud foťák nevytáhnu, tak o mě nikdo neví.
Pavel
Pentax K 70, 18-55, 50-200, 100-300, Sigma 17 - 70, Benro C-2681 karbon, AF 360 FGZ

Uživatelský avatar
qwert
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 01 led 1970, 01:00

zlatý švajcík

Příspěvek od qwert » 06 úno 2008, 13:04

... a že prečo tak rád chodím k švajčiarikom. Takéto tam nehrozí. (iba ak človeka obtiahne nejaký Srb ). Ľudkovia, tam na človeka zo Slovenska s Pentaxom ( a určite aj s full size 500 Mpix XY) tak krásne dlabú, že až nádhera. Niet nad slobodný pohyb bez strachu. 8)
K-5, DA 15/4 Ltd, DA 35/2.8 Ltd, DA 70/2.4 Ltd, DFA 100/2,8 WR, DA 16-45/4,
Tamron 28-75/2.8, Sigma 17-50/2,8 EX, Sigma 50-150/2.8 EX II, Sigma 100-300/4
AF 540FGZ, Velbon Sherpa 800R, Kalahari Kaama (čistý bůvol)

Uživatelský avatar
nijel
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nijel » 06 úno 2008, 13:14

No tady v Japonsku s taky tak připadám. Stejně když jsem tu na nějaké akci, tak mám většinou nejlevnější vybavení co v okolí vidím :-).
Moje weby: fotky, blog, free software projekty, překládání přes web

Výbava: Pentax KP, DA 15 Limited, DA 21 Limited, DA 35 Limited, FA 50, DA 70 Limited, D-FA 100 Macro, M 150

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 06 úno 2008, 18:21

No o Japonsku se rika,ze kdyz na ulici nechas lezet penezenku,tak za dve hodiny tam jeste porad bude:)
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Odpovědět

Zpět na „Expedice“