Proč fotografujeme,fotografujete,fotografují?

Tipy na stránky věnované fotografiím.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
lamac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od lamac » 14 čer 2008, 11:48

To jest pravda, ale kdo tu pravou okusil, už nechce nic jiného :) Ale myslim, že každý z nás bude tvrdit, že si vybral dobře. Bude to tvrdit i sběratel známek, veteránů, obrazů, sochař...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 14 čer 2008, 12:00

...budou to tvrdit vsichni hobbysti srdcari... je to proste pro nas velka laska bez vyhrad.. proto dokazeme i vsechny nectnosti odpustit... (narozdil od tech skutecnych, zivych, tak uz to tak jednoduche, jednoznacne neni, coz je kolikrat skoda)
Pentax

Uživatelský avatar
Verne
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Verne » 14 čer 2008, 16:28

No,fotit mě baví už dost dlouho. Ale pořádně nejvíc mě to chytlo tak poslední dva roky. Život bejvá někdy pěkně zauzlovanej až z toho člověku třeští hlava. Někdo si jde vymazat disketu do hospody. Já musim říct že když jsem zralej pro doktora Chocholouška,tak si výjdu do lesa a fotím a myslím jenom na To a i když ten den bych měl všechny fotky kliknout do koše,tak mi je fantasticky. (Ježiši ,co jsem to napsal. Kolega Dr. Chocholoušek promine. Měl jsem na mysli toho známého cvokaře.Asi vyrazím do lesa. :D :D :D )
Verne
Pentax K 100 D,Ricoh KR 10,Pentax DA 18-55 AL II.Pentax DA 50-200 ED ,Pentax A 50/2,Pentax A 35/2,8,Pentax K 24/2,8,Sigma 70-300 DL, Velbon Sherpa 435 a nějaký filtry HOYA a COKIN. vernar@orlice.cz

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 14 čer 2008, 21:11

....jsem rád,že v tom nejsem sám :D ...
....je to skvělý a přenosný pocit,že mohu ve zlomku vteřiny zastavit čas v mém životě, který jde nezadržitelně dál na plochu a rozhodnout se svobodně o tom kdy a kde na tomto báječném světě to udělám.Myslím,že nás tato bohulibá činnost aktivně mentálně osvobozuje ode všeho - a není toho opravdu málo - co nás jako lidi omezuje a svazuje....
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
mrPeet_CZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrPeet_CZ » 14 čer 2008, 21:23

No není to originální odpověď, ale prostě mě to baví :)

K focení jsem se dostal, jako spousta lidí přes turistiku. Než jsem si koupil alespoň trochu slušnejší foťák, tak mě okolí považovalo za blázna, když jsem se ráno sebral a večer přišel z "procházky" po horách, zvlášť když jsem to celé absolvoval sám, ale dneska už se můžu vymluvit na focení :D
Ono to všechno bezvadně vyčistí hlavu a i když žádná z mých fotek nebude perfektně dokonalá a profesionální, tak mi to nijak moc nevadí. Fotím pro sebe a pro radost a když se fotky ostatním líbí, tak je to takový bonus :)

Mimochodem, možná mi to jenom tak připadá, ale zdá se mi, že tohle fórum je plný fajn lidí. Když se podívám na jiný diskuze a fóra tak z 80% se lidi o něčem hádaj a dohadujou. Vidíte to taky tak, nebo mám holt smůlu na ostatní fóra ? :) :wink:

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 14 čer 2008, 21:51

Olympus Friends Site je také fajn.Řekl bych,že jsou tam lidé nastavení na podobnou notu a oboustranné sympatie se netají.Navíc tam /klobouk dolů/
MaZec založil téměř identickou platformu,takže se v tom dá z praxe tady výborně orientovat.
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aCIDfire » 15 čer 2008, 10:42

Tak taky přidám pár řádek, táhne mi na 30, prvni pokusy o foceni byly před cca 15 letech na různejch výletech, pak přišel můj první digitál Oly C-350, nedalo se tam prakticky nic nastavit, pak jsem fotil s foťákem přítelkyně Oly C-50, kde už to trošku šlo, ale furt mě ta mýdlová krabička omezovala technicky i kreativně. Bylo mi jasné, že musím mít DSLR -spousta tlačítek, nastavení, neomezené tvůrčí možnosti... Jelikož nejsem člověk co by šel s proudem, ba právě naopak, tíhlo moje srdce k Pentaxu, který už v minulosti
měl něco co ostatní něměli, když jsem poprvé uchopil K10D do ruky, bylo to ono, ten pocit, musela být moje:) Inu stalo se a já konečně mohl začít zaznamenávat co mě bavilo bez nějakých omezení i když člověk se stále učí.
Když přijdu z práce a je pěkný světlo, tak popadnu mazlíka a vyrazím třeba
do lesa či do zoo a jen tak si fotím pro radost a nemusím myslet na starosti všedního dne, člověk se dostane do jiný dimenze reality, kde jste jenom vy, hledáček a vlastní imaginace. Když ve 4 ránu vstanu a vyrazím něco fotit
nebo když bylo -20 st.C a jel jsem v 5 ráno před východem slunce 40km zachytit jediný záběr co jsem měl v hlavě, v tu chvíli, víte, že jste se dostali k něčemu, co vás baví a hlavně bavit bude, což neplatí o všech zálibách co člověk má.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
jzdenka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jzdenka » 15 čer 2008, 20:54

přišla jsem k tomu jak slepá k houslím, ale teď jsem moc ráda, že focení mám a k tomu plno fotokamamarádů. Bez nadsázky mohu říct, že mě pomáhá žít.
A proč zrovna Pentax? No přece proto, že to není Nikon ani Canon /i když plno mých kamarádů je má / Nic mi nesedí v ruce tak dobře jako moje K10.
Tož asi tak, no. :D :)

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Příspěvek od k.e.n » 16 čer 2008, 07:36

U nás doma se vždycky na výlety tahal foťák, v roce 83 si taťka koupil Practiku (dodneška funguje, i když poslední film jsem dofotil před 2ma roky). Foťáček musel bejt na každém mém čundru (takže tak od té střední školy). Pak asi báječných 6 let s těžkým zrcadlem na krku a 30kg báglem na zádech všemožně po světě.. ..a z toho skříň diáků, s kterejma teďkonc nevim, co udělám.. (nějak není čas na nic, natož na sk.e.nování)

Pak sladké období asi dvou, tří digikompaktů, které se na prekioakcích mnohem lépe nosily i používaly.. ..a nyní, konečně opět zrcadýlko, ale už digi. Od focení krás přírody jsem se otočil v podstatě o 180° a nyní fotim převážně "krásy" industriálu (převážně tedy fabriky ještě z monarchie a první republiky), který je u nás velice cenný a přitom tak strašně rychle mizí pod bagry nenasytných "developerů"..

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Příspěvek od k.e.n » 16 čer 2008, 08:09

Hehe, ještě jsem teďkonc přemejšlel, jak jsem se vlastně dostal k té K20.. ..protože mi rukama prošel Olympus, Minolta, dva Canoni, Ricoh.. ..musím tedy říct, že kompakt od Canonu - S80, to byl prostě mazlík. Fotilo se s ním naprosto báječně (a kdybyho žena před 3mi týdny neztratila na vycházce!!! :? , jezdil by se mnou na drsnější akce, kam se zrcadlo tahat nedá, dál..) Od vánoc jsem teda řešil, jaký zrcadlo.. ..no favoritem byla D40 :D , dlouho.. ..ale pak jsem se nějak virtuálně zabouchl do K20.. 8) Jediný, co mi snad chybí, je to velké zadní kanoní kolečko, které je neskutečně pohodlný..

Uživatelský avatar
asdf
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od asdf » 16 čer 2008, 11:16

k.e.n píše: Jediný, co mi snad chybí, je to velké zadní kanoní kolečko, které je neskutečně pohodlný..
Myslím, že pentaxí zadní nebo přední kolečko můžeš taky používat na ovládání menu, ale nevím pořádně k čemu slouží to kolečko na canonu, takže moje poznámka možná mimo mísu :-)

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Příspěvek od k.e.n » 16 čer 2008, 11:49

asdf: tak ono funguje úplně stejně jako zadní kolečko u 5X. Jenom je tak nějak přirozeněji (pro palec) umístěné a lehčeji se s ním točí. Ale i tak.. ..stejně jsem nakonec šel do 5X :D

Ono je to stejně fuk, foťáky na téhle úrovni už jsou tak daleko.. ..když si vzpomenu na dobu diákovou.. ..nebylo filmu, aby uprostřed norských hor po vyvolání nebyly dráty vysokého napětí přes oblohu, sem tam nějaký otisk, barvy třeba do modra. Někdy mi to špičkování o tom, že tenhle foťák umí 6fp a tenhle objektiv tajydlenc v tom rohu vinětuje, přijdou tak strašně srandovní.. :D

Hehe, jednou se nám na NZ rozbil objektiv uprostřed pralesa. Tenkrát jsem ho na karimatce rozebral švýcarákem, urvanej šroubek vyměnil za nějakej ze stativu, nebo z čeho, zalepil vteřiňákem a fachalo to.. ..jindy se zase podělala ta páčička, co ovládá clonu a furt tam byla f32 :D Tam jsem zase narval takovej klacíček, aby tam držela aspoň f8.. ..uf, to byla skvělá doba! :lol:

Uživatelský avatar
asdf
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od asdf » 16 čer 2008, 12:44

k.e.n píše:asdf: tak ono funguje úplně stejně jako zadní kolečko u 5X. Jenom je tak nějak přirozeněji (pro palec) umístěné a lehčeji se s ním točí. Ale i tak.. ..stejně jsem nakonec šel do 5X :D
A jak to funguje na 5x??? :D :D :D . Ale to neva.

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Příspěvek od k.e.n » 16 čer 2008, 12:52

asdf: no normálně, ne.. ..prostě točítko :D Jen musíš při zuřivém točení porád přehmatávat :wink:

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 29 čer 2008, 15:54

...omlouvám se ,ale zkusím ještě připomenout,že mě osobně zajímá proč fotíme,... ne jak jsme začínali a s čím.Dík. :wink:
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Odpovědět

Zpět na „Stránky o fotografování“