500px - zkušenosti

Tipy na stránky věnované fotografiím.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JirKrato
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 09 zář 2013, 19:46

500px - zkušenosti

Příspěvek od JirKrato » 16 dub 2014, 20:57

Dobrý den,
zaregistroval jsem se na stránku 500px a naházel jsem pár fotek a rád bych postupem času využíval všechny možnosti galerie.
Kamarád mi řekl že jde fotky i prodávat.
Můžete mi někdo poradit zda se musí něco někde zatrhnout, aby byly fotky nabízeny ke koupi?
Případně jestli někdo něco prodal tak jak probíhá výplata atd.
Děkuji za rady.
K-5ii + 18-55 WR + starší MF skla

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
vitezslavmalina
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 07 pro 2013, 21:13

Re: 500px - zkušenosti

Příspěvek od vitezslavmalina » 17 dub 2014, 11:57

V nastavení je záložka Store kde se to všechno nastavuje, fotka musí mít aspoň 3000px a dá se tam u každý zvlášť povolit download (2,99USD), nebo prodej vytištěný fotky v rámu (50-250USD). Plus nově tam zavedli i prodej komerčních licencí k fotografiím, tam už se fotky schvalují jako na jiných fotobankách, nesmí na nich být podpisy a když jsou na nich lidi musíš tam navíc nahrát podepsaný Model Release.
Prodat tam nějakou fotku asi bude hodně o štěstí a šance je imho dost malá. Přecijen není to vyloženě fotobanka a tak se tam určitě točí míň potencionálních kupujících, ale kdo ví co z toho ještě vyroste. Zdá se mi, že to tímhle komerčním směrem v poslední době tlačej docela dost, je samozřejmě v jejich zájmu aby se toho prodalo co nejvíc ;)
Rozhodně je to ale super web na prezentaci i prohlížení fotek, to že se třeba někdy náhodou něco prodá beru jen jako takovou sportku :-D

EDIT: výplata pak probíhá přes paypal a peníze nepošlou dřív než to bude aspoň 50usd (plus minus jestli se dobře pamatuju, někde to tam je napsaný)
Nikon D610, 50mm/1,8, 85mm/1,8 ... Pentax K-30, 35mm/2,4
Pentax Program A, Alfo 28/2,8, Helios 44K-4
Ricoh GR
http://malinaphoto.cz/

Odpovědět

Zpět na „Stránky o fotografování“