Pozvání do Portugalska

Podělte se s námi o krásná místa. Rady a tipy, kde rádi fotíte.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Pozvání do Portugalska

Příspěvek od Kajfik » 17 led 2008, 17:14

Tohle je velmi pěkná sekce. Škoda že tady nepřibývají příspěvky. Nevím jak ostatní ale jelikož teď žiju v praze tak mé možnosti udělat nejake foto se redukují na dovolenou a nebo na nějaký street...

Takže tipy pěkných fotovýletů nebo fotodovolenýćh jen vítám...

A teď něco ode mě. Na podzim 2007 jsem vycestoval do Portugalska a mohu hodnotit jen a pouze jako úžasnou dovolenou.

Půjčíte li si auto tak během krátkého času máte možnost navštívit hromadu neskutečných a fotogenických míst. My jsem během 12 dní stihli poznat část od Lisabonu na sever včetně malého přechodu národním parkem Peneda-Geres.

Uděláte-li si na focení trošku více času než já tak se zaručeně vrátíte s neskutečnými snímky...

Srovnávat můžu například s řeckou Krétou která je oproti Portugalsku vyjma soutěsky San Maria dosti o ničem... Takže kdo hledá moře i pěkné focení tak do Portugalska!

Najdete jak krásná místa v přírodě tak kouzelná přístavní městečka spolu s jejich životem. Narazili jsme i na zapomenutou vesničku obrostlou vinnou révou ve které máte pocit že jste 200 let zpátky...

Jako třešnička toho všeho se může stát (jako v našem případě) Porto (kde jsme strávili poslední dva dny) se svou nádhernou architekturou, pestrobarevným nabřežím a samozřejmě vinnými sklepy.

Nutné upozornění nakonec: vaší noční můrou se pravděpodobně stane jen datum na zpáteční letence:) A asi tak jako každému kdo si do portugalska pojede užít pohodu a odpočinek od práce, vám po navratu budou chybět tamější kavarničky - které zjistíte že navštívit dvakrát-třikrát denně v žádném případě není příliš....

Fotky jsem bohužel stále nestihl zpracovat, ale jakmile tak učiním určitě vložím odkaz....

Mějte se, cestujte, foťte...
Roman Kajfosz alias Kajfik:)
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 18 led 2008, 09:30

Pekna pozvanka, chvlaaliim :-) Ja uz ani nevim ze tady nejaka takova sekce je :roll: jak clovek neprochazi cele forum, tak zapomene co tu vsechno je a pak musi prijit nekdo jako Kajfik :-) a vytahnout tohle tema. To neni spatne se takhle neco dozvedet o zemich nebo lokalitach, a navic od lidi se stejnym pohledem na svet, chili pohledem pres hledacek fotaku ;-) Muze to byt i dobra inspirace. Chili ja se pokusim taky neco sesmolit a treba se pridaji i dalsi ... ;-)
Takze diky Kajfiku za peknou pozvanku, bylo potreba sem dat taky neco jineho nez jen debaty o tom kterem objektivu, nerikam samozrejme ze je to spatne, to jsou taky uzitecne rady ale je potreba to obcas takhle necim prolozit ;-)
K-5, DA* 16-50/2.8, Tamron 90/2.8, Sigma EF-500 DG Super, (DA 16-45/4)
MZ 7 -> *ist DS -> K10D -> K-5

Uživatelský avatar
asdf
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od asdf » 18 led 2008, 12:26

Přidávám se k Cimrmánkovi. Díky Kajfiku.

Uživatelský avatar
jzdenka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jzdenka » 18 led 2008, 13:24

dovolila bych si taky jednu pozvánku. Byla jsem dvakrát v Tunisku a vždycky jsem byla moc spokojená. Báječní lidé, dobré hotely, krásné čisté moře a krásné koupání. Fotky mám tady: http://www.jzdenka.info/galerie.php?p=1&g=15
fotila jsem je Panasonikem fz30, pod stromeček jsem dostala novou výbavu, takže příští dovolená bude již nafocená Pentaxem. :D

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 18 led 2008, 15:01

jzdenka: Toz vitej mezi Pentaxaky ;-)
Mas pekne fotky, hlavne ty portrety jsou opravdu povedene. Uz se tesim na tve fotky tady v galerii, tak smele do toho.
K-5, DA* 16-50/2.8, Tamron 90/2.8, Sigma EF-500 DG Super, (DA 16-45/4)
MZ 7 -> *ist DS -> K10D -> K-5

Odpovědět

Zpět na „Vaše poslední dovolená“