Tenerife 2012

Podělte se s námi o krásná místa. Rady a tipy, kde rádi fotíte.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Tenerife 2012

Příspěvek od Miho » 09 říj 2012, 15:35

Priznám sa, že destinácie ako Tenerife a podobné turistické "liahne" ma nikdy nelákali. Napriek tomu som sa nehal namotať na výhodnú ponuku, však všade je čo fotiť. Prvé čo ma potešilo, bolo na danú lokalitu nezvyčajne krásne zamračené a daždivé počasie. Vlastne iba mňa na rozdiel od ostatných zúčastnených :)
Už na druhý deň mi počasie prialo k zopár vydareným záberom. Tretí deň sme absolvovali nádherný trek kaňonom Masca.
A štvrtým dňom pre mňa dovolenka skončila. Vykradli nás, prišiel som nie len o všetky doklady a peniaze ale aj o celú foto výbavu. Ostala mi len K7 + 31/1.8, ktoré som mal pri sebe.
Neskôr sme sa dozvedeli že sa tam veľká časť populácie živý okrádaním turistov. Sú to veľmi dobre organizované gangy. Polícia rutinne vypíše potrebné papiere, stretáva sa s tým mnoho krát denne. Honorárny konzul pre slovensko vravel že náhradných cestovných dokladov už vydal asi tisíc.
Ešte som s nechuťou vyliezol na najvyšší kopec Španielska sopku Teide(3718m). Bola to nádhera, ale ostatné ohniská jednoducho chýbali.
Tož toľko moja trpká skúsenosť.
Posledná spomienka na: K10+DA 18-55, DA 14/2.8 , FA 77/1.8 , DFA 100/2.8 WR , DA*200/2.8 , kopec príslušenstva, SD karty s fotkami (čo mi je najviac ľúto) :cry:
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fulcrum29
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2012, 21:16

Re: Tenerife 2012

Příspěvek od fulcrum29 » 09 říj 2012, 16:50

No, pekne.... uprimnu sustrast :(

Uživatelský avatar
pantheonsk
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 09 bře 2011, 10:43
Bydliště: Smolenice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tenerife 2012

Příspěvek od pantheonsk » 09 říj 2012, 17:28

fu...nepotesi, mal si aj nejake poistenie predpokladam...
flickr - http://www.flickr.com/photos/pantheonsk/sets/
Pentax K-x / setak 18-55 / Tamron AF SP 28-75mm F/2.8

Uživatelský avatar
Bambus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 06 říj 2012, 22:22
Bydliště: Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tenerife 2012

Příspěvek od Bambus » 09 říj 2012, 18:11

To je k vzteku i k pláči :(

Na Tenerife jsem byl loni, je fakt že turistů je až moc (hlavně na jihu v okolí Playa de Las Americas), ale stačí si půjčit auto/skútr a ve vnitrozemí je jich hned o poznání méně. Kolem Teide je nádherně a pokud někdo touží po ještě prázdnějších místech tak taky na severovýchodním cípu je prázdno nebo jedině přijet na jaře a to je tu taky krásně!

Co se týče kriminality, tak sem neslyšel vyloženě nějaký varování, ale stačí se podívat jak je snad na každym rohu (v turistických oblastech) obchod s "použitým" foto zbožím, navíc ještě s tím otravujou a neustále nabízej. No z čistých zdrojů to nebude:) hned sem si řikal kolik lidí už museli obrat..chtělo to zkusit do pár zajít třebas bys to tam našel i když karty s fotkama už těžko a ty pěkně zamrzí. Mě sice nic neukradli, ale letištní sken mi zničil paměťovku při návratu z Islandu, to bylo taky překvápko..Ještě to bylo na starym olympusu a jejich xD kartě..současná sdhc od SanDisku je prý imunní, no uvidíme :mrgreen:

Letos sem to byl zrovínka napravit, ale musel jsem vzít za vděk nikonu 5100, páč K-30 ještě nebyla v srpnu k dostání natož s 18-135 WR.

Hotelovým pokojům nevěřím od mala a vše cenné nosím s sebou, případně trezor (pokoj/recepce), dohadovat se o jakémkoli plnění s pojišťovnou je vždycky už horor.
Naposledy upravil(a) Bambus dne 09 říj 2012, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Pentax K-30 + Pentax smc DA 18-135mm F3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR;
smc DA 15mm F4.0 ED AL Limited;
HD DA 55-300mm F4-5.8 ED WR;
smc Pentax-D FA Macro 100mm F2.8 WR; smc DA 35mm F2.4 AL; smc DA 50mm F1.8

Odpovědět

Zpět na „Vaše poslední dovolená“