Porucha K100D Super

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
srsen
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Porucha K100D Super

Příspěvek od srsen » 24 úno 2010, 13:32

Po nešťastnom páde(z 30cm na podlahu),sa mi odtrhli všetky 3 kontakty na komunikáciu s SD kartou(Card eror) vo vnútri foťaku. Bol som v servise-oprava spočíva vo výmene celej matičnej dosky=300€(Viacvrstvový plošný spoj).Takže oprava sa mi zdá pridrahá,nakoľko sa dá kúpiť aj niečo lepšie v tej cene.
Má niekto podobne skúsenosti ?
Pripadne ak ma niekto na predaj telo-ponúknite.
S K100D Super som bol velmi spokojný.To uchytenie(kontakty)ku karte sú velmi nešťastne podla mňa urobene,nieje tam žiadna ochrana(spoľahlivejšie prevedenie).Dúfam,že novšie Pentaxy to už majú lepšie.
K100D Super
Pentax 18-55mm/f3,5-5,6 , Tamron 70-300
Pentax 50mm/f1,7 , Vivitar 28mm/f2,8
Vivitar 70-150mm/f3,8 a nejake Heliosy

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 24 úno 2010, 13:47

troska nechapem ako ti padom este k tomu z 30cm mohli odist kontakty na kartu... ti to mali v servise opravit, urcite by sa to dalo. Oni velmi radi vsetko menia za nove.... nielen v px servise ale vsade.

inac mne spadla K10 s nasadenym tamronom 28-70 azi z 1,5m na mramorovu podlahu v katedrale a ani sklu ani telu sa nic nestalo :) ... no klamal by som, stalo - jeden maly skrabancek na pamiatku na tele.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Porucha K100D Super

Příspěvek od uray » 24 úno 2010, 13:56

srsen píše:...Dúfam,že novšie Pentaxy to už majú lepšie.
Pokud vím, K20D to nemá bohužel taky nijak zvlášť vyřešené, K10 a K7 jsou na tom lépe.

Doporučoval bych rozebrat foťák a zkusit opravu - nějaký šikula s pájkou se najde :-)
ale asi budeš muset pořírit nově tělo. Kx ?

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 24 úno 2010, 20:14

Ja by som sa ti do toho pustil, ale asi byvas daleko od Ziaru nad Hronom ;)
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
srsen
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Porucha

Příspěvek od srsen » 25 úno 2010, 09:19

K100D Super mi spadol z ruky na mramorovu podlahu bokom-stranou na ktorej je aj slot na Sd kartu.Dalši zaber sa už nedal urobiť,vypisovalo Card locked.Z karty sa dalo iba čitať,nie na ňu zapisovať(ostrenie fungovalo ok).
Servisný technik Exapro ho mal asi týždeň,no nakoniec to dopadlo tak,že sa to neda opraviť,lebo tento plošný spoj je 3vrstvový a nieje viditeľné odkiaľ sa tie kontakty odpojili.
To poškodenie nasledkom pádu u K100 nieje ojedinelý jav,pretože v servise mal aj dalšie 3 take Pentaxy.Preto som písal o tom nešťastnom riešení uchytenia.(Foťak po pade je bez ujmy,bez škrabancov).Pri tom páde tu nešťastnú úlohu zohrala aj Sd karta,ktora v slote zavibruje a to pomôže k odtrhnutiu kontaktov=názor servisu.
Dal som foťak aj šikovnému opravárovi a ten mi potvrdil to skoro isté,no jemu sa podarilo aj urobiť zo 2 zábery na kartu(kde sa hrabe servisný technik !),no ten plošak je dosť komplikovaný-nejde to(zatiaľ) pre nemožnosť niečo vôbec namerať pre super miniaturne rozmery.
Preto len dufam,že nove Pentaxy už maju lepšie riešenie.
K100D Super
Pentax 18-55mm/f3,5-5,6 , Tamron 70-300
Pentax 50mm/f1,7 , Vivitar 28mm/f2,8
Vivitar 70-150mm/f3,8 a nejake Heliosy

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 25 úno 2010, 09:34

no ja ti neviem, ale stretol som sa s kadecim a odtrhnutie kontaktov som videl iba na koncovkach pre rozne kabliky.

Ak si si isty, ze sa to neda opravit, tak miesto noveho plosaku si kup Kx a budes mat o kus lepsi stroj.
Urcite by som este napisal list priamo japoncom vyjadrujuci moje rozhorcenie nad skutocnostou, ze sa moze nieco co takmer nic nevazi odtrhnut. Ak je ta koncovka prichytena tak chatrnymi kontaktmi, mali by ju minimalne prilepit termolepidlom ktore by jej v takomto momente urcite pomohlo.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Pentax K100/110D a K200D“