K20 nebo K200?

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Smolik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Smolik » 31 led 2009, 17:25

Dobře, děkuji za plodné odpovědi, zatím jasně přavažuje názor jít od K20D :D . Ale má z vás ještě někdo DSLR starou, řekněme, 8 let? Nebo už za těch osm let máte třeba třetí tělo? Já opravdu nehodlám investovat do těla každých cca 5 let např. a kdo ví, kde budeme technologicky za 5 let, natož za deset... Je dnešní K20 či K200 stroj, nad kterým nebudu po těch pěti letech uvažovat o výměně z důvodu úplně jiných možností? A v té době se třeba zeptám, proč jsem raději nešetřil a nekoupil K200 :roll: . Aušetřený peníz neinvestoval někam jinam..

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 31 led 2009, 18:05

Pentax dělá DSLR zatím jen něco málo přes 5 let. Těžko tu bude někdo mít starší tělo. Ale majitelé dražších kousků (DS, D) se jich zbavují méně a za výhodnějších podmínek než majitelé levnějších DL, nebo K100D.
Já třeba koupil K10D před dvěma lety a vůbec nic mě nenutí pořizovat novější. Ale kdybych si tehdy pořídil K100D, tak už o tom asi vážně uvažuju.
Jenže já měl rozhodování lehčí, počítal jsem s tím, že během těch dvou let dám cca 50000 za objektivy, blesky a další hebletí. Kdybych byl od začátku rozhodnutý výdaje omezovat, tak asi vezmu levnější nebo bazarové tělo. A mezi K200 a K20 je menší rozdíl, než býval mezi K100 a K10.

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 31 led 2009, 18:16

Neodpustim si komercni vsuvku. Za tyden budu prodavat jeden ze dvojice pentax 16-45/4 a sigma 17-70/2,8-4,5. Takze kdyby ses nakonec rozhodl pro lepsi objektiv tak dej vedet....
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 31 led 2009, 18:24

Za pet let budou zrejme fullframe DSLR stat kolem 25000,-. A funkcni vybavou budou jeste lepsi nez Nikon D700... Minimalni sum a podobne... Vsechny uz zrejme budou tocit video a budou mit dalsich milion nepotrebynych funkci...

Chci rict ze vetsina lidi v te dobe bude mit FF dslr a nebo naopak micro4/3 system se ctyrikrat mensim snimacem...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
chalejkum
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od chalejkum » 31 led 2009, 18:40

smolik...to jo ja mam jeste *ist dsko od konce roku 2003 /a stala peknej majland/...
...a tom ci je potreba uprgade nebo ne je tezko...na jedne strane ist Dsko v pohode zvlada vsechno co potrebuju a na druhe za tu dobu se technologicky hodne veci zmenilo takze jsou zrcadlovky omnoho vychytenejsi :)...
...i kdyz mne lakaji vsechny vymozenosti k20d tak to neni nutnost...a u mne je hlavnym duvodem nedejbuh k30d :)...


hezky vecer
fotim tudiz jsem...a fotim pro radost :) ted te radosti moc nemam :/
PX K-3, PX 100 FA MC, Sigma 70-200 II
Fuji X-M1, XF 35 f1,4...

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 31 led 2009, 19:47

OT, >veka: originalni grip opravdu od Pentaxu neni, ale podivej se treba sem, posilaji do CR zdarma a spolehlive: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15272. Od stejneho vyrobce (Travor) mam grip pro K20D a kvalita je vyborna, plna spokojenost, muzu jen doporucit.
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
majster333
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 548
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od majster333 » 31 led 2009, 21:09

Smolik píše:Dobře, děkuji za plodné odpovědi, zatím jasně přavažuje názor jít od K20D :D . Ale má z vás ještě někdo DSLR starou, řekněme, 8 let? Nebo už za těch osm let máte třeba třetí tělo? Já opravdu nehodlám investovat do těla každých cca 5 let např. a kdo ví, kde budeme technologicky za 5 let, natož za deset... Je dnešní K20 či K200 stroj, nad kterým nebudu po těch pěti letech uvažovat o výměně z důvodu úplně jiných možností? A v té době se třeba zeptám, proč jsem raději nešetřil a nekoupil K200 :roll: . Aušetřený peníz neinvestoval někam jinam..
už som počul z viacerých strán, že technológia čipou - rozlíšenie už asi ďalej nepôjde ( iba za cenu šumu) tak predpokladám, sa pôjde cestou zlepšovania funkčnosti (funkcie, AF) a tajne dúfam že ceny klesnú ako u SLR pred nedávnom. a zdá sa že sa to tak aj deje, utesnené telo u pentaxu je podľa mňa toho dôkazom.
čo som videl fotografov ktorý si kúpili olym. E1, alebo canon D10 síce to vtedy neboli žiadny začiatočníci ako teraz čo kupujú DSLR, ale po takých 6-7 rokoch sa ich zbavovali a väčšinou neradi. A to vývoj aj vtedy išiel míľovými krokmi.
Mne sa zdá že ťa skôr konzumný spôsobu života núti meniť telá, viac ako potreba :D
od 8/2007 K10D + 18-55 -1:3,5-5,6; predtým practica L2 a ručný exp.. K10D tomu hovorím rýchlosť oproti ručnej práci :-), fotím málo ale s radosťou. už aj 40/2,8 limited

Uživatelský avatar
lubo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od lubo » 31 led 2009, 21:53

Smolik píše:Já opravdu nehodlám investovat do těla každých cca 5 let např. a kdo ví, kde budeme technologicky za 5 let, natož za deset... Je dnešní K20 či K200 stroj, nad kterým nebudu po těch pěti letech uvažovat o výměně z důvodu úplně jiných možností? A v té době se třeba zeptám, proč jsem raději nešetřil a nekoupil K200 :roll: . Aušetřený peníz neinvestoval někam jinam..
Prave preto by som volil K20. Bez ohladu na to ake telo teraz kupis, tak skor alebo neskor na prislusenstvo dosetris, je to len otazka casu. Myslim, ze o 5 rokov ta uz nebude trapit, ze si neusetril par korun, skor si myslim, ze K20 Ti vydrzi dlhsie ako K200 a ked sa ho budes chciet zbavit, tak ho tiez lepsie predas. Ja osobne celkom nesuhlasim s nazorom, ze len objektivy su dolezite a telo je nepodstatne. To platilo u analogu, kde telo bola len schranka na film a podstatny bol objektiv a film. U digi je tym filmom cip a ten tak lahko nevymenis za lepsi ako sa dal vymenit film... ;-)
K20D, KP
DA 35/2.8 Macro Limited, DA 16-45/4 ED AL,
Sigma 17-50/2.8 HSM, Tamron 70-300/4-5.6

Uživatelský avatar
Smolik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Smolik » 31 led 2009, 23:10

Kajfik píše:Neodpustim si komercni vsuvku. Za tyden budu prodavat jeden ze dvojice pentax 16-45/4 a sigma 17-70/2,8-4,5. Takze kdyby ses nakonec rozhodl pro lepsi objektiv tak dej vedet....
Určitě se ozvu, Sigmu jsme plánoval. Uvidíme.

Uživatelský avatar
Smolik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Smolik » 02 úno 2009, 11:11

Zdravím všechny, právě jsem se vrátil z testování K20D. Mám totiž bývalého kolegu, o kterém jsem věděl, že vlastnil Pentaxe istD . K mému překvapení, když jse mu zavolal, má už dva měsíce k20D. Takže jsem si udělal 70km výlet. Dvě hodiny jsem si s tím hrál, je to parádní stroj, hledáček opravdu světelnější a větší, atd. a došel jsem ko konečnému rozhodnutí-objednal jsem K200D. Že se to zdá nelogické? Není to tak. K200D už jsem si také vyzkoušel (jak jsem psal) a i po debatě s tímto člověkem jsem se rozhodl pro variantu levnější + kvalitnější optika hned na začátku. Sám mi říkal, že výhody jako třeba druhé kolečko si uvědomím,, teprve co do ruky vezmu tu K20D, když se naučím s tím co mám, tak tolik neschází, je to o zvyku. Co do kvality výstupu je to srovnatelné a pro mne zcela dostatečné. A protože právě hodně cestuji, možná, že i menší velikost hrála roli. Prolezl jsem i nějaká fóra a třeba tyto dva příspěvky mne již včera také popostrčily ke K200 D. "Although the K20D is a much better camera than the K200D, I have to admit that I do love the K200D. It is lighter than the now retired K10D, but has the same digital engine with the newest updates. The available battery grip makes it very comfortable to hold and it looks good. It reminds me of the *ist D, only better. Unless I am going on a photo trek, the K20D stays at home. The K200D has become my camera of choice to bring with me everywhere I go. It is light, and the picture quality is great." A druhý: "We own both bodies, my wife the K200 and I the K20 and to be honest there is no difference in IQ between the two(sorry people). The truth is, sometimes we take a shot with the K20 and say "there... this is why its better" only to turn around and produce a similar result with the K200D." Snad jsem se rozhodl správně a za ušetřené peníze beru přítelkyni na prodloužený víkend do Vídně :-) . Děkuji všem za rady při výběru.

Uživatelský avatar
qwert
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od qwert » 02 úno 2009, 11:46

Tak to máš z krku. Tvojmu rozhodnutiu ja hovorím: zdravý rozum a cit v dobre vybalancovanom pomere.
PS: priateľka a predĺžený víkend vo Viedni je viac ako 7 ks K42D :wink:
K-5, DA 15/4 Ltd, DA 35/2.8 Ltd, DA 70/2.4 Ltd, DFA 100/2,8 WR, DA 16-45/4,
Tamron 28-75/2.8, Sigma 17-50/2,8 EX, Sigma 50-150/2.8 EX II, Sigma 100-300/4
AF 540FGZ, Velbon Sherpa 800R, Kalahari Kaama (čistý bůvol)

Uživatelský avatar
Smolik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Smolik » 02 úno 2009, 12:37

qwert píše:Tak to máš z krku. Tvojmu rozhodnutiu ja hovorím: zdravý rozum a cit v dobre vybalancovanom pomere.
PS: priateľka a predĺžený víkend vo Viedni je viac ako 7 ks K42D :wink:
:lol: to snad ne, nebudu ji rozmazlovat :D .

Uživatelský avatar
Miroslav1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Miroslav1 » 23 čer 2009, 10:55

fjo píše:
Smolik píše:
spachal píše:To ze by byl 'dvojkovy' setak pro K20D nedostatecny, s tim bych asi moc nesouhlasil, obzvlaste pri pouziti jake zde bylo naznacene. Ale je fakt, ze ja treba FA 16-45/4 sehnal uz za 5.5kKc (novy), ty dva mm na zacatku se hodi a i opticke zkresleni a vinetace je nekde jinde, nez u puvodniho setaku ke K100D.

Ja proste stale budu spise doporucovat lespi telo, je to zaklad, na kterem se da 'dobre stavet'. Koupis K200D a za rok Te to bude mrzet :P. A to ze za nekolik let slusne prodas telo, na to zapomen, i v pripade K20D ;) ..
Ale když po roce zjistím, že mi K200D nestačí (což asi nehrozí), mohu ji ještě prodat a pořídit si třeba nějakou K30 :) a ještě mi zbude dost soldiní Sigma... Jasně, druhý roler atd. jsou super, asi největší rozdíl je hledáček, i nemožnost korekce FF / BF zamrzí, no uvidíme, musím se na to vyspat. Nebo už K200 nikde nebude a mám to vyřešené, protože K-m určitě nechci.
....největší rozdíl je hledáček...??? Ano, není zanedbatelný, ale ja jsem děkoval Pentaxáckýmu bohu za to, že PX odešel od CCD snímače a nahradil ho CMOSem... nejde o rozlišení, to stačí už i u K10D, K200D, ale lepší zpracování šumu, ale hlavně barevné podání u CMOS snímačů jsou příjemnější....

No já bych o tom nižším šumu u K20D zase tak vítězoslavně nemluvil. Když se podíváš na recenze K2O a K200 na dpreview.com tak konkrétně v změřených grafech šumu bych řekl, že i K200 vychází lépe- šumí méně než K20! Co se týká barevnosti fotek, tak dle testovacích fotek bych vůbec nemluvil o nějakém rozdílu v barevnosti - a pokud ano, tak naprosto zanetbatelném.

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk20d/
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxK200D/

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 23 čer 2009, 12:44

...to Miroslav1:

....pohled na šum je věcí relativní... někdo chce vyžehlenou fotku ala Canon, ale neuvědomí si ztrátu detailů a druhý mávne rukou na patrným šumem, ale jd emu o detaily.. já patřím k těm druhým...

...a barevnost.. pokud udělaš fotku s CCD snímačem u K10 (K200, K-m) a bez úprav ji položíš vedle fotky z K20 s CMOS snímačem, je rozdíl patrný (patrný, ne propastný)... CMOS snímač má plnější, teplejší barvy.. CCD zase chladnější...

...ale i je a bude zřejmě otázkou pohledu.. podle toho, kdo co fotí, bude mu více vyhovovat jeden či druhý druh provedení..
Pentax

Uživatelský avatar
BiG FooT
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od BiG FooT » 23 čer 2009, 13:23

fjo píše:...a barevnost.. pokud udělaš fotku s CCD snímačem u K10 (K200, K-m) a bez úprav ji položíš vedle fotky z K20 s CMOS snímačem, je rozdíl patrný (patrný, ne propastný)... CMOS snímač má plnější, teplejší barvy.. CCD zase chladnější...
Máš to něčím podložené? Marně přemýšlím, který fakt by měl v obou technologiích zapřičinit něco takového. Přijde mi to jako taková ta hláška, jako že škvor leze do ucha:) Nehledě na to, že barva se skládá až za snímačem a ovlivňuješ ji v postprocessingu.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K100/110D a K200D“